Головам ОТГ Житомирщини правоохоронці презентували проект «Поліцейський офіцер громади»

6 вересня у с. Поліському Коростенського району відбулась спільна семінар-нарада голів об’єднаних територіальних громад та начальників поліції за участі заступника голови Житомирської обласної ради Сергія Крамаренка, очільника Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Василя Невмержицького та керівництва ГУНП регіону. 

Присутні обговорили стан створення на Житомирщині поліцейських станцій та запровадження на їх базі проекту «Поліцейський офіцер громади».

– Превентивна та профілактична діяльність, спрямована на запобігання вчиненню правопорушень, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, є відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» одними з перших її завдань, – сказав т.в.о. начальника ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй, – Тому наша сьогоднішня зустріч – перша у такому форматі – має важливе значення для вирішення питання безпеки та правопорядку на території області. Ми розглянемо одне з актуальних для регіону питань, щоб досягти реального результату. У подальшому ж, думаю, продовжимо спілкування голів ОТГ та керівників відділів і відділень поліції у такому ж форматі.

Заступник начальника ГУНП Артем Лисогор, який презентував присутнім названі проекти, розповів, що у 57 громадах області створено 11 поліцейських станцій, а у вересні 2019 розпочинають роботу ще три. У с. Поліському, де проходила зустріч, така ініціатива запрацювала з жовтня 2018 року.

– Для ефективної роботи саме на території об’єднаних територіальних громад штат дільничних офіцерів поліції  у 2018 році було збільшено на 24 посади. І ми зацікавлені, щоб на ці посади прийшли ті працівники, яким довіряють жителі громади і поважають їх.  Девіз “Я тут живу, я тут працюю,” а значить я несу  відповідальність, – має стати девізом для них, – підкреслив Артем Лисогор.

Також заступник начальника ГУНП розповів, що у тих ОТГ, де уже створено поліцейські станції, аналіз результатів роботи дільничних за відповідні періоди має позитивну динаміку, яка для людей відображається у їх безпеці та спокої.

Проект «Дільничний офіцер громади», презентований присутнім, уже реалізується у низці областей України і є наступним етапом у співпраці поліції з населенням на засадах партнерства «Community policing». Він передбачає кілька конкретних кроків: налагодження ефективної співпраці з ОТГ, відбір кандидата на цю посаду, його навчання (близько 2,5 місяців),  організацію служби  безпосередньо на дільниці (до 80% робочого часу) та контроль за діяльністю і з боку громади і керівництва відділу/відділення поліції. Для його реалізації між поліцієї та ОТГ укладається відповідний Меморандум, що визначає межі відповідальності кожної зі сторін.

У свою чергу, очільник Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький наголосив на актуальності питань безпеки для громад і їх можливого вирішення. Як приклад навів муніципальне співробітництво. У цьому контексті він розповів про ефективність впроваджених проектів, реалізованих міжнародними партнерами, у т.ч ПРООН. Відтак звернув увагу на можливість розвитку проекту «Безпечне місто» в об’єднаних територіальних громадах за рахунок міжнародних партнерів.

Потому своїм досвідом створення поліцейських станцій та їх діяльності поділились голови кількох ОТГ: Городницької – Новоград-Волинського району, Іршанської та Новоборівської – Хорошівського та Високівської – Черняхівського районів.

Між керівниками і головами об’єднаних територіальних громад відбувся конструктивний діалог, в ході якого кожен міг отримати відповіді на актуальні питання.

https://www.npu.gov.ua/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
2 20 dsc09628-4 dsc_0867
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031