В Коростишівському і Хорошівському районах створять підприємство, яке займатиметься утилізацією відходів каменеобробних підприємств

Тема переробки або ж утилізації відходів каменевидобувних та каменеобробних підприємств, ніколи не втрачала своєї актуальності для Житомирщини. Так на сьогодні, в області нараховується близько 1 100 подібних підприємств, відходи від роботи яких завдають нищівного удару по екології регіону. 

Валерій Ясинецький, заст. начальника управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської ОДА: «Фахівці проводили аналізи та підрахунки, за допомогою яких було встановлено наступні об’єми накопичування: техногенні тверді мінеральні відходи  від переробки природного каменю (типу габро, граніту) – понад 60 тис м3; пульпа – майже 50 тис м3 після розпилювання та шліфування відповідних каменів».

Вирішення даної проблеми влада області вбачає у створенні КП «Еко-сервіс», основним напрямком діяльності якого буде збирання, оброблення, перевезення та утилізація відходів на спеціальних полігонах, які в свою чергу планують відкрити на території Коростишівського та Хорошівського районів.

 

Валерій Ясинецький, заст. начальника управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської ОДА: «Основним напрямком діяльності КП буде: збирання, приймання, оброблення, перевезення та реалізація продукції з відходів; розміщення  та утилізація відходів на спеціальних полігонах. Попередньо плануємо створення полігонів у 2-х районах, де найбільше каменеобробних підприємств – Коростишівський та Хорошівський».

Питання створення даного підприємства було винесене на розгляд постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності Житомирської обласної ради, 22 травня. Під час обговорення, члени комісії вносили свої пропозиції щодо  роботи майбутнього підприємства та пошуку джерел наповнення його бюджету. Серед них – вторинне використання відходів каменеобробних підприємств та виготовлення з них будівельних матеріалів.

Олександр Чорноморець, депутат Житомирської обласної ради: «Нам потрібно буде не на полігон вивозити ці відходи, а переробляти їх. В свій час ми робили лабораторні дослідження пульпи, то вона абсолютно підходить для виготовлення будівельних матеріалів, а саме: бордюрів, плитки і т.д. У нас є бази де переробляти, і там займатимемося виготовленням будматеріалів, а не просто будемо посередником між підприємцями та смітником».

Щодо питання фінансування та подальших перспектив підприємства, перший заступник голови Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко повідомив, що наразі ведуться перемовини з Міністерством регіонального розвитку, щодо можливості залучення коштів по програмі секторальної підтримки.

Сергій Крамаренко, перший заступник голови Житомирської обласної ради: «З цього питання ведеться робота з Міністерством регіонального розвитку. Є програми секторальної підтримки і ми маємо надію, що наше підприємство отримає дану допомогу аби більш системно підійти до цієї теми. Тобто, ми зможемо розраховувати не тільки на наші ресурси та ресурси підприємців, але й на допомогу державних програм, які направлені на поліпшення екологічної ситуації. Я можу вам доповісти, що перемовини наразі тривають і тому маємо надію, що підприємство матиме не тільки гарну ідею але й державне фінансування».

http://zhitomir.life/

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
1 16 23 27
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031