Як застерегти себе від шахраїв

Останнім часом почастішали випадки, коли й без того знедолені люди, самотні пенсіонери, люди похилого віку та інші верстви населення, стають жертвами нечистих на руку ділків.

По-перше, якщо Вам серед ночі зателефонували та повідомили, що у ваших рідних якісь неприємності з правоохоронними органами, то не поспішайте виконувати вимоги шахраїв щодо передачі або переказу коштів з метою вирішення питання про не притягнення їх до відповідальності. Після зв’язку зі своїми рідними Ви з’ясуєте, що ніяких неприємностей у них не виникало.

По-друге, якщо Ви продаєте будь-який товар через мережу Інтернет, то не надавайте реквізитів банківської картки якою ви користуєтесь, для перерахування на неї коштів як стверджують шахраї за Ваш товар, тому що в подальшому шахраї не перерахують на неї грошові кошти а навпаки знімуть з неї наявний баланс.

По-третє, якщо Ви вирішили придбати будь-який товар через мережу Інтернет, то не пересилайте завдаток за нього, а розраховуйтеся лише тоді коли ви побачите свій товар і він буде відповідати вашому замовленню.

По-четверте, ніколи не впускайте до оселі, будучи на самоті, осіб ромської національності, які переважно ходять по декілька осіб.

По-п’яте, не звертайте уваги на пропозицію зняття порчі, яка нібито на Вас наслана. Шахраї, запевняють про те, що Вашу сім’ю чекають серйозні неприємності, тож потерпілі після спілкування виносять гроші та цінності.

По-шосте, дуже часто сторонні особи видають себе за працівників РЕСу, працівників газової служби, соціальних чи медичних працівників. Під такою личиною до помешкання самотньої старенької людини може завітати хто завгодно, втім, з єдиною метою – нажитися на чужому горі та необізнаності. Приводом для такого візиту може бути, наприклад, складання міфічних списків, заміна грошових купюр на купюр нового зразка, пропозиція придбати за низькими цінами продукти, лікарські препарати які людина потім так і не отримає. При цьому незваний гість, користуючись доброзичливістю господаря, має змогу добре роздивитися помешкання і по можливості навіть прихопити щось із собою – «на згадку» або просто видурити гроші. Не впускайте невідомих осіб до свого помешкання, без попередньої перевірки їх документів або присутності когось із родичів чи знайомих.

По-сьоме, якщо на вулиці до Вас підійшла невідома особа з проханням надати йому мобільний телефон щоб зателефонувати, не виконуйте його прохання, тому, що після того як ваш телефон буде знаходитись у нього в руках, він може зникнути разом з ним.

По-восьме, якщо до Вас зателефонувала невідома особа яка представилась працівником будь-якого банку та повідомила, що в них відбувся збій в системі роботи комп’ютнерної техніки банку, і їм необхідні ваші персональні дані та номер вашої банківської картки, то ні в якому разі не потрібно надавати такої інформації, так як в подальшому з вашої картки можуть бути зняти наявні на ній кошти. Краще самому звернутися у відділення банку в якому ви обслуговуєтесь та з’ясувати проблеми які виникли.

По-дев’яте, будьте обережними коли маєте бажання скористатися чиїмись послугами, наприклад: послугами по ремонту помешкання чи автомобіля послугами по працевлаштуванню, здачею житла, послугами перевезення вантажу, виготовлення меблів та інших предметів на замовлення, а також іншими видами послуг.

Шановні земляки, ці поради не дають 100% гарантії, але їх дотримання значно зменшити ваші шанси стати жертвою шахрайства.

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
4 7  dsc_0877
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930