Фото та відеознімання у громадських місцях:коли дозвіл потрібен,а коли -ні?

Робити фото- та відеознімання  в сучасному світі стало звичною справою, але не кожен знає, що під час проведення таких дій ми також маємо право на захист. Де можна і не можна проводити знімання людей для подальшого оприлюднення фото-, відеоматеріалу  – розповідаємо сьогодні у рубриці #КонсультаціяБПД.

 Знімання людей для подальшого оприлюднення фото-, відеоматеріалу регламентовано статтею 307 Цивільного кодексу України, але це право не є абсолютним і може бути обмежене. Так, фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою (крім деяких виключень), оскільки процес відповідної зйомки може певним чином суттєво порушувати  особисті немайнові права фізичної особи.

Якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру, припускається, що особа надала згоду  на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку.
Водночас знімання особи може проводитися представниками правоохоронних органів  без її згоди в рамках розслідування кримінального правопорушення, як правило, під час негласних слідчих розшукових дій і на підставі відповідного рішення суду.
☝️ Також, згідно зі статтею 40 Закону України «Про Національну поліцію», правоохоронці для забезпечення публічної безпеки і порядку можуть закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку , а також використовувати інформацію, отриману із автоматичної фото- і відеотехніки , що знаходиться в чужому володінні, з метою:
? попередження, виявлення або фіксування правопорушення, охорони громадської безпеки та власності, забезпечення безпеки осіб;
? забезпечення дотримання правил дорожнього руху.
? Інформація про змонтовану/розміщену автоматичну фототехніку і відеотехніку повинна бути розміщена на видному місці.
⚠️ Без згоди можна вести фото-, відеознімання службових, посадових або публічних осіб органів державної влади та місцевого самоврядування під час виконання ними своїх посадових обов’язків.
⏯ У разі, якщо керівник підприємства, установи чи організації бажає встановити аудіо- та відеоапаратуру і фіксувати дії своїх працівників, він повинен попередньо отримати письмову згоду працівників та відобразити такі умови праці у правилах внутрішнього трудового розпорядку.
❓ У яких випадках потрібна згода особи, яку фотографують, та у якій формі фотограф має її отримати
❓ Яка відповідальність фотографа за використання зображень людей без їхньої згоди
❓ Чи можна знімати дітей у публічних місцях (на вулицях, пляжах, школах) для подальшого оприлюднення
❓ Чи має право учень проводити фото-, відеознімання вчителя у школі, а вчитель – знімати учнів
❗️ Відповіді на ці запитання читайте в публікації на сайті системи безоплатної правової допомоги
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
13 img_6080 100_1528 100_1598
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031