Погода в Черняхові
Курс валют
Хмаринка тегів

Історія Черняхівщини Анатолій Мельниченко Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир Благодійність Василь Капустін Волейбол Волонтери Воїни світла Декомунізація День Незалежності України Дзюблик Земляки Конкретні справи Ксаверівка Мистецтво Наші земляки Некраші Новопіль Павло Дзюблик Партія "КОНКРЕТНИХ СПРАВ" Ремонт доріг Рій "Характерники" Сходи сіл Технічний ліцей Троковичі Україна - це МИ ФК "Технічний ліцей" ЧРГО "Україна - це МИ" Черняхів Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Черняхівська гімназія Черняхівська селищна рада Черняхівська школа Черняхівський районний будинок культури Юрій Малашевич вибори відпочинок команда КОНКРЕТНИХ СПРАВ місцеве самоврядування новини пожежа поліція районна рада спорт футбол

Это flash облако тегов вы можете найти на сайте "WordPress плагины". Для показа облака необходим Flash Player 9 или выше.

Реформування «швидкої», або Екстрена медична допомога по-новому

Ще з 1 січня 2013 року українська «швидка» зажила за новими правилами – набув чинності закон «Про екстрену медичну допомогу». На сьогоднішній день в усіх регіонах України створені та зареєстровані центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які покликані знизити смертність серед населення і забезпечити максимально швидке прибуття карет швидкої допомоги до пацієнта. Стосується це, як міської так і сільської місцевості. Напередодні Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги, що відзначається 13 вересня, ми поспілкувалися із Валентиною Панчук, завідуючою Черняхівським відділенням – пунктом постійного базування бригад екстреної медичної допомоги, яка розповіла нам про те, як діє нововведена реформа у Черняхівському районі і які проблеми постають перед її виконанням.

 

– Валентино Миколаївно, як працюють сьогодні новостворені центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф?

– З початку 2013 року у Житомирській області було створено єдиний обласний центр екстреної медичної допомоги, який об’єднав відділення кожного району, в тому числі Черняхівське. Наше відділення повністю підпорядковане Житомирському центру. Окрім Житомирського створені ще три центри екстреної медичної допомоги. Це Бердичівський, Новоград-Волинський та Коростенський.

Також у найближчий час планується створити єдину оперативно-диспетчерську службу, яка буде базуватися у Житомирському центрі. Це в рази спростить роботу системи і дозволить більш ефективно розпо-діляти робочий ресурс бригад швидкої допомоги. Завдання, яке буде покладене на диспетчерів – приймати звернення, визначати, до якої категорії вони належать, і відправляти до пацієнта бригаду швидкої допомоги, яка терито-ріально найближче розташована до місця виклику.

 – Тобто, приїжджати на виклик буде найближча бригада, а не та, яка обслуговує цей район?

– Так. Виклик буде передаватися за екстериторіальним принципом на найближчу швидку машину. Це дозволить зекономити час. Згідно з нормативами за екстреним зверненням у межах міста «швидка» повинна прибути через 10 хвилин після виклику, а у сільській місцевості – через 20 хвилин.

– Чи змінилися принципи роботи Черняхівського відділення екстреної медичної допомоги?

– Наше відділення вже не знаходиться у підпорядкування Черняхівського ТМО. Сьогодні у відділенні працює цілодобово три бригади швидкої допомоги, хоча раніше вдень працювали дві бригади та три – вночі. Ми повністю забезпечені всіма необхідними медикаментами та пальним, які постачає Житомирський центр. У наявності відділення є й 4 швидкі медичні автомобілі, що дозволяє швидко зреагувати на виклики пацієнтів.

– З якими симптомами жителі району можуть розраховувати на прибуття екстреної швидкої допомоги?

– Перш за все потрібно розмежовувати виклики, які належать до функцій екстреної швидкої медичної допомоги, та виклики, пов’язані з функціями первинної медико-санітарної допомоги. Тому диспетчер може передати виклик або на центр ПМСД, для того щоб до пацієнта приїхав сімейний чи дільничний лікар, або ж приїхала бригада швидкої допомоги. Хоча на даний час ми виїжджаємо абсолютно на всі виклики пацієнтів.

Екстреними вважаються всі ті виклики, які вимагають негайного надання медичної допомоги. Так, бригаду швидкої допомоги невідкладно повинні відправити до пацієнтів з інсультом, інфарктом, які у стані, що супроводжується непритомністю, судомами, раптовим розладом дихання, раптовим болем в області грудної клітини, живота чи головним болем. Також «швидка» поїде до пацієнта з травмами, у тому числі отриманими внаслідок ДТП, аварії на виробництві або стихійного лиха, до хворого з переохолодженням, тепловим ударом, ураженого електричним струмом або блискавкою, потерпілому від укусу тварин. Розраховувати на прибуття «швидкої» можуть також вагітні жінки, у яких почалися передчасні пологи або сталися якісь інші порушення нормального перебігу вагітності.

Виїзд на терміновий виклик має здійснюватися оперативно: від моменту виклику і до моменту виїзду має пройти 2 хвилини. Якщо виклики не термінові, – до однієї години може бути відстрочка.

– Які складнощі сьогодні виникають у роботі Черняхівського відділення екстреної медичної допомоги?

–  Найперше, на чому хочеться наголосити – це стан доріг. Хоча ми й підпорядковуємося Житомирському центру екстреної медичної допомоги, обслуговуємо ми все таки наш район. На таких дорогах перевозити людей з травмами та вкрай тяжким станом дуже складно. Хотілося б все-таки, щоб керівництво звернуло увагу на стан доріг району. Вже не один рік я наголошую на необхідності ремонтувати дороги до населених пунктів. Та й у Черняхові не на всіх вулицях можна спокійно проїхати.

Також хотіла б звернутися до батьків, які не контролюють поведінку своїх дітей. Досить часто діти, не розуміючи всієї важливості екстреної медичної допомоги, набирають на мобільному «103» і тим самим позбавляють потерпілих додзвонитися до швидкої. Дітям потрібно пояснювати, що з такими номерами телефонів гратися не можна, адже це коштуватиме комусь життя.

 

ДО ТЕМИ

Вже майже півроку на виклики жителів району виїжджає новенька швидка медична машина, яку Черняхівське відділення отримало з обласного Центру екстреної медичної допомоги й медицини катастроф. Транспорт придбано за кошти держави в рамках програми забезпечення регіонів автомобілями екстреної медичної допомоги, яка була розпочата ще в минулому році. Нова «швидка» марки Peugeot Boxer, вартістю близько 600.000 грн, адаптована до європейських норм та стандартів для надання кваліфікованої медичної допомоги під час перевезення хворого. Автомобіль дійсно розрахований для надання екстреної медичної допомоги, тут знаходиться все необхідне обладнання, яке полегшує роботу медичних працівників району. Єдиним недоліком такого автомобілю є те, що «швидка» не адаптована до доріг Черняхівського району. За словами Валентини Панчук, завідуючої Черняхівським відділенням – пунктом постійного базування бригад екстреної медичної допомоги, така машина могла б доїжджати до пацієнта за 20 хвилин, але по прямій гарній дорозі. Виникає запитання, чи доцільно було закуповувати такі дорогі автомобілі, якщо вони не в змозі безпечно довезти пацієнтів у важкому стані до медичного закладу?!

 

Матеріал підготувала Анастасія Бугайчук

 

uNqofH-3Z0g OveBwEE_bKU

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Loading...

Залишити коментар

Фізкультура і спорт – один із пріоритетних напрямків роботи народного депутата України Павла Дзюблика. Майданчик для пляжного волейболу на стадіоні «Колос», тренажерне обладнання для Черняхівської дитячо-юнацької спортивної школи вартістю 100 тисяч гривень, тренажери для Головиного, квадроцикли для Черняхівської станції юних техніків – ці проекти вже реалізовано. Настав час для встановлення на Черняхівщині сучасного спортивного майданчика зі штучним покриттям для гри в баскетбол, волейбол, великий теніс. Де йому бути? Вирішувати вам.
Опитування

Оберіть місце встановлення голосуванням до 1 червня:

 • Черняхівський стадіон «Колос» (44%, 34 Голосів)
 • Масив«Хлібодар» (12%, 9 Голосів)
 • Стадіон за колишньою студентською їдальнею (9%, 7 Голосів)
 • Головине (5%, 4 Голосів)
 • Некраші (4%, 3 Голосів)
 • Високе (4%, 3 Голосів)
 • Вільськ (3%, 2 Голосів)
 • Масив «Меліоратор» (3%, 2 Голосів)
 • Андріївка (3%, 2 Голосів)
 • Забріддя (3%, 2 Голосів)
 • Новопіль (3%, 2 Голосів)
 • Селець (3%, 2 Голосів)
 • Селянщина (1%, 1 Голосів)
 • Крученець (1%, 1 Голосів)
 • Горбулів (1%, 1 Голосів)
 • Велика Горбаша (1%, 1 Голосів)
 • Троковичі (1%, 1 Голосів)
 • Бежів (0%, 0 Голосів)
 • Сліпчиці (0%, 0 Голосів)
 • Стирти (0%, 0 Голосів)
 • Федорівка (0%, 0 Голосів)
 • Новосілка (0%, 0 Голосів)
 • Пекарщина (0%, 0 Голосів)
 • Очеретянка (0%, 0 Голосів)
 • Нові Сали (0%, 0 Голосів)
 • Ксаверівка (0%, 0 Голосів)
 • Клітище (0%, 0 Голосів)
 • Іванків (0%, 0 Голосів)
 • Жадьки (0%, 0 Голосів)
 • Дівочки (0%, 0 Голосів)
 • Вишпіль (0%, 0 Голосів)
 • Видибор (0%, 0 Голосів)
 • Зороків (0%, 0 Голосів)

Всього голосів: 77

Loading ... Loading ...
До річниці відкриття черняхівського магазину «Твоя мобілка» стартували акції для покупців аж до новорічно-різдвяних свят. Розпродаж музичних колонок (ціна від 150 грн), іграшок «Антистрес». При покупці смартфона - стартовий пакет «Київстар» з інтернетом у подарунок. При купівлі товару на суму більше 500 грн - навушники в подарунок. І ще багато чого. Завітайте – не баріться.
Випадкове фото
16 19 p1000148 100_1565
Архів новин
Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Курс валют