Діти Черняхівщини повинні знати іноземні мови

Учитель німецької мови Черняхівської школи Людмила Петрівна Марчук побувала на Першому  загальноукраїнському форумі  вчителів німецької мови в Києві. Сьогодні наша розмова про перспективи вивчення цієї іноземної мови на Черняхівщині.

dnzmdiveeuw

  • Людмило Петрівно, нині в  школах введено дві іноземні мови. Як правило, після англійської обирають російську. Це вирішує адміністрація навчального закладу. Можливо, краще вивчати ще якусь романо-германську мову?
  • Я думаю, що сьогодні актуальніше обирати з-поміж іноземних  одну з романо-германських. Насамперед тому, що Україна – це європейська держава, тож німецька мова є дуже потрібною,  адже займає друге місце за популярністю в усьому світі. Нею розмовляє понад 100 мільйонів людей. А взагалі серед можливих – насамперед, англійська, французька, іспанська, німецька. Проте, певне, через відсутність спеціалістів адміністрації шкіл схиляються до вибору російської як другої  іноземної. Важаю це не дуже правильним.
  • Як довго ви викладаєте німецьку? В яких школах?
  •  Німецька мова – моя пристрасть і моя любов. Тому вже понад 20 років я є вчителем саме німецької мови. У Черняхівській  ЗОШ І-ІІІ ступенів працюю другий рік і вважаю, що  зуміла розбудити в учнів інтерес до вивчення німецької мови. Зокрема у  школі почав працювати Євроклуб. Це молодіжна організація, яка сприяє інтеграції України в різні європейські процеси.
  •  Чому ви вирішили викладати саме в нашій школі?

– Це була гарна пропозиція. Можливості працювати в таких умовах,  які маю  тут, досі не мала. Та й черняхівські діти  мають інтерес до вивчення іноземних мов.

  • Кажуть, що німецька мова не така милозвучна, як, наприклад, італійська чи французька?
  • Так, за милозвучністю вона поступається й українській мові. Але оскільки я є фанатом цієї мови, то, читаючи твори німецьких письменників в оригіналі, при правильному звучанні,  не  вважаю її немилозвучною. Досить мати і виявляти до неї любов, тоді вона звучить для тебе по-іншому.
  • Розкажіть про свою поїздку до Києва. Що було на ній цікавого?
  • Культурним центром, який займається підтримкою і популяризацією розвитку німецької мови у всьому світі, є Гете-інститут. Його філіали  розташовані у всьому світі, а в Україні – в Києві.

З 25 по 26 листопада цього року за підтримки Гете-інституту, німецької академічної служби обміну, асоціації українських германістів було проведено перший загальноукраїнський форум вчителів німецької мови “Професійні сфери німецької мови. Німецька мова у школах та ВНЗ в Україні сьогодні”.

Я була одним із дев’яти представників Житомирської області. На цьому форумі підіймалися актуальні питання підтримки,  викладання та популяризації німецької мови в Україні.

2017 рік оголошено в нас роком німецької мови . Тому щиро сподіваюся, що німецька  стане популярнішою.

Я взяла участь в майстер-класах, проведених С.І.Сотниковою – автором підручників з німецької мови для ЗНЗ “Hаllo Freundе”, Мартіною Бартуш -викладачем німецької мови та С.Івановою – професором Київського педагогічного університету імені Драгоманова. На них піднімалися питання мотивації щодо вивчення німецької, її перспектив в Україні.

Я дійсно рада, що мені випала нагода взяти участь у цьому форумі, адже такі заходи сприяють збільшенню активності своєї діяльності.

  • Які перспективи відкриває перед школярами вивчення саме німецької мови?
  •  Німецькою   розмовляють практично в усіх країнах  Європейського союзу, а в семи з них вона є державною. Крім того, Німеччина – це беззаперечний лідер світового експорту Я вважаю що вивчення німецької мови – це двері в світ успішного бізнесу. До того ж, німці витрачають на туризм більше, ніж будь-яка інша нація у світі.

Німецькою мовою написана величезна кількість сайтів в інтернеті. Домени з розширенням .de за кількістю посідають друге місце після доменів із розширенням .com.

Знання німецької дозволить повністю осягнути специфічну німецьку культуру, адже це країна поетів і мислителів. Гете, Кафка, Ніцше, Гессе- це лише малий список світових імен, які писали  німецькою. Світова музична класика немислима без Моцарта, Бетховена, Баха, Штрауса.

Крім того, вивчення німецької відкриває можливість обміну студентами,  адже німці всіма силами намагаються розвивати міжнародні взаємозв’язки. Вони вкладають гроші не тільки в розвиток освіти у своїй країні, але й спонсорують багато навчальних закладів за кордоном.

Я назвала  найістотніші причини, щоб вивчати німецьку мову. Думаю, до них дослухаються і школярі, й адміністрації шкіл, ліцеїв, колегіумів, гімназій.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (5 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
6 29 100_1507 100_1528
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031