Як не замерзнути: поради лікарів

Щоб не отримати переохолодження і обмороження, треба знати основні правила поведінки в умовах низьких температур. Переохолодження організму виникає, якщо людина тривалий час перебуває на холоді. Найчастіше замерзають люди у стані алкогольного сп’яніння. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер.
Причинами обмороження можуть стати мокре та тісне взуття, тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу, хвороби, алкогольне отруєння.
Найчастіше обморожуються пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігаються почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.
Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Не можна розтирати снігом, тому що він не зігріває, а прохолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру.
Неприпустимо швидко зігрівати ділянки тіла (наприклад, поливати гарячою водою). Якщо з’явилося набрякання відмороженого місця або пухирі, то розтирання робити не можна.
Потрібно накласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати і доставити постраждалого до лікарні. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити в тепле приміщення. Потрібно дати йому гарячий чай або каву.
Щоб не допустити переохолодження і обмороження, перед виходом на вулицю слід обов’язково поїсти та правильно одягнутися. Одяг має бути багатошаровим і обов’язково з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів.
На ноги одягайте вовняні шкарпетки і взувайте просторе взуття, бо небезпека одержати відмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу. Обов’язково надівайтеголовний убір. За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і рукиспеціальним поживним кремом, який не містить воду. На морозі весь часнамагайтесь рухатися. Лікарі рекомендують вживати більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму.
http://www.1.zt.ua/
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
1 21 35 dsc_0867
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031