Без гену зла чи такий, як інші?
Досі невідомо, чому в здорових батьків народжуються діти із синдромом Дауна. Народження такої дитини не залежить ні від раси чи рівня освіти, ні від шкідливих звичок чи генетичних хвороб. Синдром Дауна є генетичною особливістю, це не хвороба, яку можна вилікувати. Генетична особливість людей із синдромом Дауна (діти-ДС) полягає в тому, що замість звичайних 46 хромосом вони мають у 21-й парі надлишкову третю хромосому.
Тому символічно, що 21 березня ООН визнало Всесвітнім днем людини із синдромом Дауна відповідно до номеру пари та кількості хромосом. В історії світу цей день відзначають понад 60 держав. В Україні щорічно народжується близько 420 дітей із синдромом.
В сучасній Україні питання інклюзії таких діток гарно розроблено тільки на папері. Зазвичай, коли мама із даунятком приходить в садочок чи школу, їй відмовляють…
Актив студентського самоврядування Житомирського державного університету імені Івана Франка спільно із волонтерським проектом Навчально-наукового інституту педагогіки «Янголята» 21 березня о 11.00 пропонують Вашій увазі фотовиставку «Без гену зла».
Ця фотовиставка, створена житомирським фотографом Олексієм Лубягіним, закликає подивитись на діток із синдромом іншими очима. Ці малята нарівні із здоровими дітками вміють робити все належне їхньому віку і можуть стати повноцінними членами суспільства, маючи належну психолого-педагогічну та медичну підтримку.
Виставка є піком соціального марафону «Допомагаючи іншим –знаходимо себе» і передбачає активний рухомий простір, зокрема
21 березня –відкриття у Житомирському державному університеті імені Івана Франка,
22-23 березня – в Центрі особистісного розвитку «Новий час» ( вул. Лятошинського,15, оф.10),
24 -29 березня в «Кавоманії» (вул. Московська, 24-Б),
31 березня -13 квітня в обласній бібліотеці (Бульвар Новий, 4).
Крім того, 21 березня в усьому світі проходить акція «LOTS OF SOCKS» в підтримку людей із синдромом Дауна. Тому, зустрівши на Михайлівській людину із яскравою шкарпеткою на куртці, подаруйте їй посмішку і долучіться до ініціативи!
Нас так багато «хороших» і так мало « без гену зла»…