Сьогодні день народження Степана Бандери

1 січня 2013 року Київська міська організація Свободи провела смолоскипний марш на честь 104-ї річниці з дня народження Степана Бандери.
Про це повідомляє прес-служба партії. В акції взяли участь більше трьох тисяч чоловік.
О 18:00, за традицією, вони зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку і вирушили зі смолоскипами вулицями Володимирською, бульваром Шевченка та Хрещатиком до Майдану Незалежності.
Колона рухалася з гаслами: “Бандера, Шухевич – наші герої, вони воювали за нас із тобою!”, “ОУН-УПА – державне визнання!”, “Героям УПА – слава! Україна – сильна держава!”, “Нації – владу! “та ін.
Святкові заходи відбулися також у Львові, Полтаві, Луцьку, Івано-Франківську, Кіровограді та Тернополі.
Степан Бандера народився 1 січня 1909 в селі Старий Угринів (нині Івано-Франківська область), в 1941-1959 роках очолював Організацію українських націоналістів. 15 жовтня 1959 у Мюнхені Бандера був убитий. У 2010 році посмертно став Героєм України, однак пізніше один із судів скасував це рішення.
Руслан Забілий, історик, директор музею Тюрми на Лонцького: «Зараз життя Бандери стає більш символічним, ніж було десять-п’ятнадцять років тому. Зараз багато українців, свідомих громадян цієї держави розуміють цінність втрати, свободи, незалежності кожної людини. Саме цій Свободі він присвятив своє життя та саме заради неї загинув. Він та його соратники боролися за гаслом “Свобода народам та свобода людині!” Мені здається, що усвідомлення важливої незалежності для своєї держави та свободи від тоталітаризму людини, як особистості, є важливим та актуальним.
Бандера не є “лубочним героєм”. У нас зберіглося бачення героя-трафарету радянського типу. Бандеру не можна розглядати крізь призму та рамки стандартного набору героїчних вчинків. Але він є героєм для багатьох людей, попри те, що ламає загальноприйнятні канони.

Проте мільйони людей саме в ньому шукають аналогії, орієнтири, приклади. Шукають, усвідомлюючи, що він герой. Для всіх, хто цікавиться історією, прагне жити в цій країні та цікавиться громадянським суспільством, Бандера цікавий. Бандера був політиком та був убитий КДБ саме як політик. Він був знищений саме як політик, бо якби він був військовим злочинцем, то його б судив трибунал. Радянський Союз мав повне право та багато можливостей його зробити.
Бандера усвідомлював свою мету. Кидається у вічі його жертовність та самопосвята. Він відмовився від нормальних умов життя, від створення комфорту для сім’ї – це далеко не кожному під силу. Він був харизматичним та працьовитим. Постать Бандери, як особистості, політика, лідера визвольного руху, ще чекає на своє переосмислення. Він викликає багато запитань, містить багато суперечливого, його і поважають, і бояться, і люблять і ненавидять. Він в свій період діяльності сконсолідував навколо ідеї української держави не тільки членів Організації українських націоналістів, а й населення. А через десяток років це населення було готове взятися за зброю та воювати в Українську Повстанську армію. На протязі оцих років, коли він і працював в підпіллі, і був в концтаборах, звичайні селяни усвідомили себе українцями. І фермент цієї боротьби за створення держави дав поштовх до шістдесятництва. І в цьому є велика заслуга Бандери».
UKRAINE-HISTORY-NATIONALIST-MARCH7985948abb996b2b6687

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

6 коментарів to “Сьогодні день народження Степана Бандери”

  • ГЕОРГ - РЮРИК ЧИВЕШАЛАМ says:

    А також аналогічний захід здійснила і Житомирська міська Свобода .За повідомленям її пресслужби святкування розпочало урочисте вічче з нагоди дня народження провідника української нації Степана Андрійовича Бандери біля пам*ятника Шевченка , смолоскипна хода здійснилась центральними вулицями обласного центру .До заходу долучилась Житомирська “Просвіта”та обласна організація націоальної спілки ветеранів .”БАНДЕРА,ОУН-УПА”- державне визнання .”БАНДЕРА – НАШ ГЕРОЙ”.Слава Україні!

  • ГЕОРГ - РЮРИК ЧИВЕШАЛАМ says:

    А також є палке бажання вельми подякувати “Голос народу ” за те що не обійшов обабіч таку важливу подію як день народження лідера Української нації- Степана Андрійовича БАНДЕРИ. Позаяк в минулому сталінське державне свято в поєднанні з давньо-язичницькими культовими звичаями задобрюванням та щедрою зустріччю нового періоду часу та духу морозів, що є ні чим іншим як страхом перед майбутнім та вірою в те що “новий рік” можна загодити і підкупити. Власне пріорітет одного над іншим залишає нашу ментальність далеко по заду , розсіюючи та змазуючи зконцентрованість на побудові власне Української України без шкідливих домішків радянської минувшини та сучасного кіріло-путінського руского міра.

  • Невірич says:

    Пророную з 2014 гоку відмінити святкувати язическо-кіріло-путінсько-сталіській “новий рік” і відмічати в цей день – день народження народного героя С.А.Бендери.
    Я правильно говорю ГЕОРГ – РЮРИКович?

  • ГЕОРГ - РЮРИК ЧИВЕШАЛАМ says:

    Приймаючи пропозицію та клопотання пана Невірича постановлюємо: Відмінити офіційне святкування свята нового року та оголосити 1 січня кожного слідуючого року офіційно та урочисто відзначати початком НОВОЇ ЄПОХИ УКРАЇНСЬКОЇ УКРАЇНИ ім С.А.БАНДЕРА .”Ура”- перепрошую вибачте яку ура .СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ГЕРОЯМ!

  • Невірич says:

    Ось, ось шановний “Ура товарищі” і не вводьте людей в оману.

Залишити коментар

Gallery
9 14 100_1023 20111012-dsc_2805-edit
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031