Черняхівців об’єднав Тарас Шевченко
9 березня, у двохсотий день народження Тараса Шевченка, небайдужий люд зібрався в черняхівському парку його імені, аби відчути себе частиною народу. Послухати палких ораторів чи самим стати ними зібралося немало бажаючих.
Із промовами, кожна з яких обов’язково закінчувалася словами «Слава Україні! Героям слава!», виступили голова Черняхівської районної ради Володимир Троценко, черняхівський селищний голова Іван Бабицький, депутат Житомирської обласної ради Павло Дзюблик, голова районної організації ВТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка Наталя Ковшевна, голова районної організації ВО «Свобода» Юрій Малашевич, ватажки місцевого козацтва з МГО «Козацтво запорозьке» Микола Бутрик та Олег Шевцов. Всі вони були одностайні в одному: Україна увійшла в новий етап свого життя, який був ініційований самим народом на Майданах і до якого закликав великий Кобзар – геній цього народу.
Черняхівську молодь представляли студентка КНУ ім.Тараса Шевченка Олена Базилівська, студент НУ «Одеська юридична академія» Влад Мирончук, студентка ЖДУ ім. І. Франка Ірина Кос, студент Житомирського ДТУ Віталій Кріль, учениця Черняхівської ЗОШ I-III ст. Аделіна Малявска та черняхівські гімназисти Валерій Крижанівський і Катерина Буднік. Юнаки й дівчата щиро й мудро говорили про ситуацію в країні, демонструючи те, що тепер у долі країни слово молодих звучатиме голосно й вагомо. Читали вірші Кобзаря та власні, декламували поезії про Тараса Шевченка.
Представники різних церковних конфесій молилися за вічний спокій Кобзаревої душі та душ героїв Небесної Сотні, за мир в Україні. До пам’ятника Шевченкові поклали квіти і поставили в його підніжжі лампадки як знак пам’яті про героїв Майдану.
Працівники культури району (а з ними й учасники мітингу) виконали Державний Гімн України. У їхньому ж виконанні прозвучав «Заповіт» на вірші Тараса Шевченка. Вів мітинг директор Черняхівського районного будинку культури, заслужений працівник культури України Василь Капустін.
Багато людей, багато молоді. Приємно дивитися.
Людей було дуже багато. І ті хто стояли позаду, не бачили і погано чули виступаючих. Врахуйте намайбутнє.
А чого старій владі не дали слова? Це не демократично.
Старій владі дадуть слово на відкритті пам”ятника Небесній сотні. Щоб покаялися і пробачення попросили.
Вони вже сказали своє слова в лютому.