Анатолій Демчук: «Музика спонукає людину мислити»

День музики вже минув, але про одного з черняхівських музикантів пишу зараз. Бо, пам’ятаєте, є такий крилатий вислів: «Усе минає, а музика – вічна». Музика пробуджує в людей мрію  саме в той час,  коли в їхній душі немає місця для марень. Вона з раннього дитинства допомагає знайти гармонію з собою.

Слово «музика» в перекладі з грецької означає «мистецтво муз». Тож веду розмову з тим, кого часто навідують  музи та хто готовий ділитися музикою з усім  світом. Це Анатолій Демчук, директор Черняхівської музичної школи.

ti5tnhuw6ou

Каже, що робота музиканта – то нелегкий хліб, бо потребує не тільки фізичних, а й моральних сил. Музиканти весь свій вільний час проводять за заняттями, кожного дня удосконалюючись. Це й Анатолія Володимировича стосується: крім того, що  займається з дітьми, повинен виділити час для власної гри. Виступає на концертах і вважає, що повинен бути прикладом для своїх учнів.

Він з дитинства був твердо впевнений, що займатиметься лише тією справою, яка буде йому до душі. Музику ж любить,  скільки пам’ятає себе.  Каже, що в його родині  музикантів  не було. Хіба що батько грав на гармошці. А от духові інструменти подобались  малому найбільше. Спершу записався в музичну школу на трубу, але хлопця  не взяли: не було вільних місць. Тож півтора класи закінчив як юний скрипаль, а потім  взагалі  кинув музичну школу. Але щось його весь час манило туди. П’ятикласником таки записався на трубу. Згодом вступив і до музичного училища. А потім була  Донецька державна музична академію імені  Сергія Прокоф’єва. Бачив себе професійним музикантом. Але в долі були інші плани щодо нього.

Анатолій Володимирович каже, що консерваторія готує професійних музикантів і що серед черняхівців, крім нього, є й інші люди з консерваторською освітою. Наприклад, Олександр Горностай, який вчився в нашій музичній школі і згодом закінчив Київську консерваторію. Нині він є генеральним директором Національного симфонічного оркестру України. Колишній учень Анатолія Демчука Дмитро Міщук  зараз навчається в Харківському університеті мистецтв, що також прирівнюється до консерваторії. На 5 курсі Одеської музичної академії ім.О.Нежданової – бандуристка Катерина Мельниченко. Закінчили Львівську музичну академію Інна Капустіна та Владислав Капустін

На моє питання, чи важко керувати жіночим колективом, відповідає: «Не важко, бо мене оточують чудові колеги, з якими легко знаходимо спільну мову. Адже ми музиканти і повинні жити однією дружною сім’єю. Тож у школі завжди багато заходів. Лише цьогоріч відбулися концерти до Дня вчителя, до Дня музики.  Батьківські збори також супроводжуються концертами, адже батьки повинні бачити, як музично зростають їхні діти».

rodynne-muzykuvannya

Анатолій Володимирович із гордістю розповідає про останні здобутки учнів школи: Вікторія Тужикова  зайняла третє місце в конкурсі «Великодні дзвони»  (сольний спів). На всеукраїнському конкурсі  імені  Євгена Станковича у Києві  школу представляв  Андрій Гонтарський, він зайняв третє місце, як і Тарас Бугайчук, котрий теж їздив на ці мистецькі перегони.

zahruzheno

Питаю у співрозмовника, чи дівчата грають на духових інструментах. Каже, що серед черняхівок вони не дуже популярні, а от у  Малині чи Коростені  є багато таких дівчат-музикантів.

Анатолій Володимирович каже, що наші земляки – люди обдаровані і що духовий оркестр можна створити в кожному селі, було б бажання. А от, наприклад, для камерного симфонічного бракує скрипалів.

Директор музичної школи не просто музикант і викладач – він ще й господарник. І найактуальніше матеріалістичне питання – це ремонт актового залу школи. Як же без нього юним артистам? А для повноцінного відновлення цього приміщення потрібно близько мільйона гривень.

У Черняхівській музичній школі 20 викладачів навчають  159-х учнів. 20 дітей із навколишніх сіл.  70 учнів є пільговиками.

На моє питання про користь музичної освіти Анатолій Володимирович каже: «Діти, які закінчили музичну школу, суттєво відрізняються від інших. По-перше, вони набагато добріші. Музика впливає на їхній душевний стан та значно покращує настрій. У них розвиваються мислення та моторика. За весь час моєї роботи не було жодного учня, який би стояв на обліку в міліції. До того ж музика спонукає людину мислити.

Тож двері нашої школи завжди відкриті для нових учнів, ми завжди раді бачити нові обличчя».

dsc02246dsc06361

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (4 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
24 32 img_6080 100_1565
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930