Антоніна Василівна Матвійчук із Андріївки – сто років мудрості та досвіду в одній людині
Кожен мріє прожити довге щасливе життя. Декому вдається. Важко навіть уявити, як багато мудрості та досвіду зосереджено в людях цілого століття. «Життя прожити – не поле перейти» – сьогодні так може з упевненістю сказати жителька села Андріївки сторічна Антоніна Василівна Матвійчук.
Завітавши до будинку Антоніни Василівни, побачила, в яких чудових умовах вона проживає та яку люблячу атмосферу створюють її родичі, як турбуються про неї. Та як вона радіє в їхній присутності. У такі миті розумієш, що вік – це лише цифра. І справжнє уміння жити криється в доброму серці, яке навіть через сотню літ не знає, що таке ненависть і брехня, і день за днем не втомлюється любити.
– Сто років – це значний ювілей. Як Ви відсвяткували свій сотий день народження?
– За круглим столом зібралася вся родина. Скільки теплих слів прозвучало від моїх дітей, внуків, правнуків! Навіть сусіди зазирали в гості та вітали мене. Вся веранда була обставлена букетами та тортами!
– Напевно, аби досягти такої приголомшливої дати, потрібно притримуватися встановлених норм харчування або дієт?
– Я ніколи не була прихильницею дієт. Для мене це безглузда трата часу.
– А що ви скажете про фізичні навантаження? На вашу думку, вони дійсно подовжують життя?
– Я думаю, що фізичні вправи навряд чи подовжать вам життя.
– Можливо, Ви чули такий вислів: «Я здоровіший від того, що не приймаю ліків». Ви використовуєте медичні препарати чи надаєте перевагу народному лікуванню?
– Так, вживаю ліки. Народні методи лікування теж непогані, але не такі ефективні.
– Можливо, ви маєте власні секрети молодості та довголіття?
– Найголовніше – це зберегти молодість душі. А для цього ставте перед собою мету, саме тоді матимете привід прокидатись зранку. А ще працюйте на совість і завжди добре відпочивайте після роботи.
– Чи змінилися люди і світ протягом 100 років?
– Так. Раніше життя було більш зрозумілим. Красивими, наприклад, вважалися червонощокі дівчата з довгим густим волоссям. А зараз усе змінилося. Самі люди стали більш закритими, жорстокими якимись. А телевізори, комп’ютери, телефони – не головне. Головне – людська доброта.
– Що б ви побажали молодим?
– Бути чесними людьми.
– А які помилки не варто допускати молодому поколінню?
– Не варто воювати. Треба повернути наших хлопчиків із війни. Не треба пити, курити і гробити своє життя. Краще працюйте на благо людям!
– Чи є моменти Вашого життя, які б ви хотіли виправити?
– Все в житті трапляється до кращого! Не бажайте виправити минуле, краще думайте про те, як зробити кращим своє теперішнє!
– Дякую за розмову!