Черняхівська Станція юних техніків з оптимізмом дивиться у майбутнє
У навчанні і діях – крилатий порив.
У стрімких наших думах – винахідницький спів.
Несемо ми в душах раціоналізаторський завіт:
ми хочемо вдосконалити увесь прийдешній світ.
Вперед Черняхівські техніки, до переможної мети.
Долаймо перепони: вперед іти, іти!Якось проходячи повз старе приміщення Станції юних техніків задумався над долею цього закладу. Згадував як колись у дитинстві відвідував гуртки, як майстрував кораблі та літаки.
І ось на передодні Нового року мене запросили в гості відвідати та побачити на власні очі як і чим живе сьогодні цей заклад у районному центрі.
Радо зустріли директор Віктор Калініченко та викладач гуртка «Крою і шиття Олена Демчук» разом зі своїми вихованцями.
Понад два роки заклад розміщений на першому поверсі бувшого приміщення Черняхівської восьмирічної школи №3.
Як розповів Віктор Олександрович Станція юних техніків є профільним закладом позашкільної освіти. Головна мета роботи закладу – створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та учнівської молоді у вільний від навчання час, підготовка підлітків до самостійного життя та подальшої трудової діяльності, задоволення їх освітніх потреб шляхом впровадження якісно нових форм і методів організації позашкільної освіти, залучення до науково-експериментальної, дослідницької, технічно-конструкторської, художньої, декоративно-прикладної та інших видів діяльності.
Гуртковою роботою в закладі охоплено більше 300 дітей на постійній основі діє 4 групи.
У позаминулому, тобто у 2016 році, як тільки переїхали було дуже важко. А вже у минулому, 2017 році трохи стало легше. Встановили нові металопластикові вікна, – продовжує знайомити нас зі своєю роботою на посаді директора Віктор Олександрович.
У приміщенні автошколи Черняхівської гімназії діє гурток квадроциклів, яким керує Валентин Фещук. У минулому 2017 році на виділені кошти крім тих, що були купили ще три квадроцикли і розширення парку цих машин не буде обмежуватись.
Завдяки сприянню селищного керівництва придбали комп’ютерну техніку.
Доречі новорічні подарунки придбали власні кошти, які збирали всім загалом.
Якщо говорити персоналюно про трудовий колектив слід відзначити:
Надію Крижанівську (писанкарство)
Ларису Кириченко (гурток декоративного мистецтва)
Любу Ворончук (гурток паперопластика)
Світлану Вигівську (інформатика)
Андрій Кос (інформатика)
Члени трудового колективу Станції юних техніків розуміють: цінність технічної творчості в тому, що вона дає міцні конструкторські знання, виховує в людині такі потрібні риси характеру, як: наполегливість, свідоме прагнення досягнення мети і вміння взятися за справу, здібність до переосмислення самої різнопланової інформації. Підтвердженням цьому є грамоти та дипломи наших вихованців за участь у виставках, конкурсах, змаганнях різних рівнів, – зазначив Віктор Олександрович.
Олена Валеріївна, керівник гуртка «Крою та шиття» акцентувала увагу на активності батьків, які виявляють небайдужість на вносять значний вклад у розвиток СЮТу. Загалом гурток відвідують понад 80 дітей, постійно 15. Відзначила найкращих гуртківців: Ангеліну Демчук, Аліну Земфір, Ірину Осецьку та Івана Кразьбу.
Нещодавно за сприяння селищного голови були придбанні дві швейні машинки, які конче необхідні для належного функціонування даного гуртка.
За допомогу та сприяння колектив закладу висловлює подяку народному депутату України Павлу Дзюблику, голові районної ради Івану Бовсунівському та депутатам районної ради, селищному голові Івану Бабицькому, виконкому селищної ради та всьому селищному депутатському корпусу. Значна роль у вирішенні важливих належить матеріального забезпечення Валентину Фещуку, який є одночасно депутатом селищної ради. Окремо дякують компанії «Фрінет» за надання послуг по забезпеченню інтернетом.
І хоча велика частка лишається на самозабезпечені не відмовиться СЮТ і від додаткової допомоги, оскільки потрібно продовжувати як ремонтні роботи та багато іншого з того, що заплановано.