Кліщі розпочинають полювання
Як тільки сходить сніг, і проглянуть перші проталини, кліщі проявляють ознаки життя. Вже при температурі 3-6 °С паразити починають шукати собі жертву, як правило, це відбувається з середини квітня.
У минулому році в Житомирській області було зафіксовано майже 60 випадків захворювання системного кліщового бореліозу (хвороба Лайм-бореліоз), про це повідомила обласний інфекціоніст Ольга Сахневич.
Якщо кліщ, який присмоктався до людини, був вражений спірохетами роду Borrelia, то через тиждень-два, а то і місяць на місці його укусу з’являється рожева пляма з чітким багряним ободком (так звана “мігруюча еритема”, діаметром від 3 до 70 см). Вона є золотим стандартом діагностики хвороби Лайм-бореліозу.
Далеко не всі потерпілі від укусів кліщів звертаються до лікарів і здають аналізи на наявність цієї інфекції. Багато людей самі як вміють видаляють паразита зі шкіри та одразу забувають про дрібну неприємності. Але ця “дрібна неприємність” згодом може дуже дорого коштувати людині.
Правильно видалити кліща зі шкіри вміють далеко не всі, тому краще звернутися за кваліфікованою допомогою до травмпункту. А після видалення комахи слід прийти до лікаря-інфекціоніста, щоб він проконсультував. Адже невідомо, чи був кліщ заражений, чи ні. Кліщами передаються і інші інфекції: вірусний кліщовий енцефаліт, моноцитарний ерліхіоз, гранулоцитарний анаплазмоз тощо.
І ще один важливий момент. Чомусь прийнято вважати, що кліщі падають на людей з дерев, і тому в лісі потрібно завжди носити головний убір. Але це не зовсім так. Кліщі живуть не на деревах, а в траві і на чагарниках висотою до метра. А ті, що падають нам на голови з дерев, були занесені туди птахом або вітром з пилом.
Завжди після прогулянки на природі потрібно ретельно оглянути себе і дітей на наявність кліщів, а також не забути про домашніх тварин, яких брали з собою. Головне – виявити паразита раніше, ніж він встигне впитися в тіло. І розслаблятися не слід – сезон кліщів триває до самого листопада, поки істотно не похолодає.
http://zhitomir.life/