На сесії облради розглянуть питання про утворення Вільської об’єднаної територіальної громади

26 вересня відбудеться позачергова сесія Житомирської обласної ради. Відповідне розпорядження за підписом Анжеліки Лабунської опубліковано на сайті облради.

????????????????????????????????????

Депутати розглянуть лише 3 питання: 1) Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Житомирської області стосовно об’єднання територіальних громад: Попільнянської селищної Попільнянського району, Вільської сільської Черняхівського району, Краснопільської сільської Чуднівського району. 2) Про розгляд клопотань Державної служби геології та надр України. 3) Про ситуацію з виробництва деревинного вугілля на території області.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

1 коментар to “На сесії облради розглянуть питання про утворення Вільської об’єднаної територіальної громади”

  • Юрій Малашевич says:

    Формування вільської волості, я буду називати ОТГ волостю, мождиво є неоднозначним фактом, про те історично виправданим. В часи середньовіччя Вільськ був містом – волосним центром. В річпосполитівський та гетьманськй час сотенним містечком. Пропоную до вашої уваги уривок з наукового дослідження кандидата історичних наук Оксани Задорожної «Формування Черняхівської волості Немиричів» в якій ми знаходимо підтвердження існування в 16 столітті окремої Вільської волості родини Острозьких

    …Слід також додати про сліди Острозьких на території сучасної Черняхівщини. В 17 ст. проблемним був кордон із Вільською волостю краківського каштеляна князя Януша Острозького. Суперечка з власниками Вільська тривала не один рік, навіть після розмежування 1610 р., за яким до Вільської волості відійшли Івановичі, Грушки, Нове Поле (Новопілля) і Зороків. Стефану Немиричу залишалися Черняхів, Славів, Сіленщина, Мокренщина, Горбаші й Троковичі. На початку 1636 р. Немиричі звинувачували вже спадкоємця Острозьких князя Домініка Заславського у зазіханні на городище Славів, а також на привласнення черняхівської сіножаті, що сталося ще за князя Януша.
    Детальніше про це йшлося у двох апеляціях Немиричів, уписаних до судових книг під 25 жовтня 1636 р., де йдеться про заволодіння дідом відповідача, Янушем Острозьким, черняхівськими землями, городищем Славовом, Осниками, Горбашами та Отроковичами, а також урочищами, що розміщувалися на межі між волостями, проте належали до черняхівських володінь . Врешті, у 1647 р. вільський державця Александр Цеклинський, вкотре пробував привласнити славівські землі….

    З цього видно , що більшість сіл які будуть входити до Вільської ОТГ раніше входили до історичної Вільської волості родини магнатів Острозьких. Дякую за увагу!

Залишити коментар

Gallery
4 8 21 33
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031