Народні митці Черняхівщини – творці краси
Народне мистецтво завжди прекрасне й неповторне. Воно карбує духовну пам’ять поколінь, поєднує різні галузі культового, образотворчого мистецтва, робить побут естетичним.
Наша Черняхівщина славиться талановитими людьми, які впродовж всього життя займаються улюбленою справою, дарують задоволення всім поціновувачам народного мистецтва
Земляки захоплюються роботами народного умільця Валерія Бондарчука з Черняхова. Різьбою по дереву він почав займатися з 2002 року. Спершу це були невеликі вироби, а згодом і більші: журнальні столи, настінні панно, підставки під вазони, шкатулки, дерев’яні тарілки. Згодом переключився на заготовки під декупаж.
«У 2011 році одна знайома попросила зробити ткацький верстат. На ширину полотна 30 см. Довелося заглибитися в інтернет та розробляти свою конструкцію… Вийшло. Згодом зацікавився ткацькими верстатиками для ткання крайок (поясів)… Щоб не повторювати запатентовані конструкції такого обладнання, розробив свій варіант. Мій верстат складається разом з навитою основою (нитками), і його можна брати із собою в подорож. Також виготовляю складні верстати-рами для вишивання, рами для ткання гобеленів», – розповідає пан Валерій .
2016 рік виявився насиченим всілякими фестиваляим та ярмарками. Тож Валерій Бондарчук брав участь у Всеукраїнському фестивалі декоративно-ужиткового мистецтва «Рушники мого краю», виставці до Дня Незалежності України в Житомирі, відкритті міжнародного фестивалю мистецтв імені Володимира Шинкарука «Пісенний Спас», Всеукраїнській виставці «Військово-польовий АРТ» та інших заходах.
Нині реставрує старовиний ткацький верстат у Житомирському коледжі культури та мистецтв ім. Івана Огієнка. Відновлює втрачені частини станка, виготовляє нові. До новорічних свят планує запустити їх у роботу. «Був би сад, а солов’ї прилетять», -усміхається майстер.
Надзвичайно талановитим є відомий у Черняхові та й за його межами художник Григорій Малиновський. Про своє захоплення Григорій Леонідович каже: «Малюю, скільки себе пам’ятаю. Цей дар у мене від Бога» .
Цьому мистецтву пан Григорій навчався у Володимира Кобилінського при Житомирському обласному Будинку народної творчості.
Брав участь в обласних фестивалях як живописець. Має срібну медаль I Всесоюзного фестивалю народної творчості. Григорій Леонідович малює фарбами й олівцями. Каже, що на роботу його надихає природа. На питання, чи подобається йому творити, – відповідає: «Кожен має займатися тим, що йому до вподоби». Щоправда, своїми роботами буває не дуже задоволений: ставиться до себе критично. Але продовжує займатись улюбленою справою. Наразі працює у жанрі пейзажу і портрету.
Свою справу передав сину Василеві, якій нині гідно продовжує її в жанрі пейзажу.
Вишивка – одне з давніх видів народного мистецтва. На полотні розквітають долі, крізь нитку з голкою проходить життя. Нині цей вид мистецтва популярний.
Широко відомі у нас роботи Ніни Янович та Наталії Поліщук із Черняхова – майстрів художньої вишивки. Вони неодноразово брали участь як у районних, так і в обласних виставках, святах, які проводяться в Черняхові й Житомирі.
Земляки захоплюються вишитими шедеврами Світлани Грузинської із Ксаверівки, Надії Швидюк із Пекарщини, Людмили Крисевич із Новосілки, Інни Ковальчук із Сельця, Марії Бондар, Галини Орлової з Високого, Юлії Охмак із Великої Горбаші та багатьох інших
Не слід забувати й про тих, хто займається різьбою по дереву, лозоплетінням, створює вироби з природних матеріалів, ковальством. Це Олександр Шевчук із Осник, Ярослав Колесник із Ксаверівки, Андрій Давиденко з Дівочок, Ніна Кишко з Новосілки, Геннадій Омельченко з Видибора, Антон Данилівський з Бежева, Володимир Дячина з Вишполя.
Звісно, цей список можна продовжувати, адже у нас багато талановитих людей, які не афішують те, чим займаються.
Як же хочеться, щоб не боліли натруджені руки цим народним геніям і доля віддячувала їм сторицею за багатство і сяйво їхніх душ.
Дякую…
Натхнення Вам у ВАшій справі!
Дякую… 🙂