Народний депутат України Павло Дзюблик дав прес-конференцію про результати своєї трирічної роботи у Верховній Раді
Традиційно на початку нового року ми будуємо плани на майбутнє та підсумовуємо усе, що вдалось зробити у минулому. Не відійшов від цього принципу політик, про якого піде мова далі у статті.26 січня народний депутат України Павло Дзюблик рамках свого звіту за три роки роботи (листопад 2014 – грудень 2017 років) дав прес-конференцію для регіональних і місцевих журналістів, керівників районів та громадських діячів з 7 районів які представляли його виборчій округ. Зустріч відбулася у залі засідань погоджувальної ради парламенту. Звітувати перед виборцями та ЗМІ вимагає Закон України Про статус народного депутата України.
Нардеп коротко окреслив про досягнення своєї депутатської діяльності за вказаний роки та відповів на питання своїх гостей.
За словами Павла Володимировича, пріоритетами у роботі для нього є відстоювання інтересів громадян, держави та рідного регіону – Житомирщини.
«Весь цей період виявився дуже насиченим, адже вдалось реалізувати значну кількість нововведень та почати реформування окремих галузей. До Верховної Ради мною було подано 90 законопроектів та зроблено 131 депутатський запит, більшість яких надіслано на адресу уряду. Розглянуто 3630 письмових звернень громадян. З них 1980 заявникам з кожних 7 районів округу надано матеріальну допомогу від 300 до 500 грн., загальною сумою 510 179 грн.. За цю «трирічку» вдалось зробити чимало, проте попереду чекає ще багато роботи для того, аби зміни, які відбулись в нашій країні, стали більш відчутними», – зазначив нардеп.
Загальна сума мобілізованих ним коштів для потреб області за три роки сягає понад 700 млн грн..
«До моїх приймалень, яких відкрито 7 в кожному районі, з різними проблемами звертаються громадяни та організації. Я реагую на кожне звернення і по можливості намагаюся допомогти…. Загалом протягом 2014 – 2017 рр. році було проведено велика кількість зустрічей з виборцями, постійно здійснюються прийоми громадян, стовідсотково обробляються всі звернення», – розповів депутат.
Проте на запитання редактора газети Нове життя» К. Мікушина, що він думає про невиконання своїх зобов’язань взятих перед воїнами в частині надання землі відповів, що повністю виконати це на сьогодні вже практично не реально, а прийняття цих гарантій було на той час відвертим популізмом.
«Великим досягненням я вважаю те, що мені вдалося домогтися виділення субвенцій з державного бюджету на соціальну сферу Житомирщини», – підкреслив народний обранець.
Як зазначив Павло Дзюблик , крім законотворчого процесу та роботи у стінах Верховної Ради, значну частину часу він проводить на виборчому окрузі.
Відповідаючи на актуальні запитання наголосив, що відкрито виступає проти запровадженої урядом медичної реформи. Також згадав, як Генеральна прокуратура негативно оцінила пропозицію уведення кримінальної відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин.
Також ішла мова про заборону експорту лісу-кругляку, долю обласних і районних друкованих ЗМІ та суспільного радіомовлення. Вислухав народний депутат незадоволення керівників районів від роботи Держгеокадастру України, не оминули й тему бурштину.
Окремо поговорили про долю колишнього учгоспу «України», а також торкнулись ситуації, яка склалась довкола «Головинського кар’єру» у Черняхівському районі, не оминули і процес децентралізації в області, сплати до місцевих бюджетів за використання надр, реалізацію грантів.
Відповів на запитання про корупцію в сфері освіти тощо. Проте у переважній більшості питання мали локальний характер, як кажуть, про те що болить особисто кожному.
«…Нажаль сьогодні діяльність народного депутата занадто оцінюється скрізь політичну призму і це забруднює та занижує його оцінку як особистості в очах своїх же виборців. Заполітизованість знівельовує його як державного діяча та людину, нівелює його повсякденні справи для земляків. Нардеп в таких умовах де-факто є заручником великих політичних ігор…», – наголосив в одному місці нарде. А тому саме приблизно так можна коротко резюмувати все сказане нардепом під час звітування та надання відповідей на поставленні запитання.
Своїм найбільшим конкретним досягненням вважає добудову «рижанського мосту”, завершення будівництва приміщення Черняхівської ЗОШ, включення Житомирщини в «дорожній експеримент» з фондом понад 276 мільйонів гривень.