Неприємна новина: Законопроект про службу в ОМС відхилено
Народні депутати не підтримали доопрацьований Закон, не було підтримано й рішення про повернення його у комітет на доопрацювання. Таким чином Закон вважається відхиленим.
Каменем спотикання стала поправка про запровадження конкурсу при визначенні міськими головами кандидатур на посади їх заступників, затвердження порядку такого конкурсу міською радою, встановлення вимог до професійної компетентності заступників міського голови.
– Прийняття цього законопроекту вкрай важливе для подальших кроків із децентралізації та реформи місцевого самоврядування. Адже він пропонував належні умови оплати праці та дисциплінарні стягнення, інституційну та кадрову спроможність для подальшого розвитку громад. Це закон, за яким «живуть» усі міські, селищні та сільські ради, тому на нього очікували, як у великих містах, так і у найменших ОТГ, – зауважив Андрій Дяченко, консультант з правових питань АМУ, який працює на Житомирщині в межах проекту ПУЛЬС.
До речі, Асоціація міст України брала активну участь у розробці та доопрацюванні цього законопроекту і напрацювала ряд зауважень.
«Міський, селищний, сільський голова, який переміг на виборах, повинен мати можливість сформувати свою команду, він має призначити собі заступників. Не через конкурс. Пропонуємо такий варіант: міський голова подає кандидатури заступників на профільну комісію; комісія визначається із кандидатом і після погодження розпочинається спеціальна перевірка посадової особи; після спецперевірки слідує затвердження кандидатури заступника на сесії. А ось звільнити своїх заступників міський, селищний чи сільський голова може без рішення місцевої ради», – озвучив позицію Асоціації щодо закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» в частині конкурсної процедури вступу на службу заступників голови виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан на загальних зборах Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України 15 лютого 2018 року.
За оцінкою консультанта з юридичних питань Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Андрія Дяченка, зараз необхідно прописувати новий закон, а це вимагає часу і затримується повноцінний розвиток місцевого самоврядування. Без вирішення питання служби в ОМС неможливо вирішити нагальні питання кадрової політики та розвитку ОТГ.