Обираємо ім’я дитини:нюанси

Народилася дитина. Першиий важливий обов’язок батьків – реєстрація її появи на світ та отримання першого документа – свідоцтва про народження дитини. Про це на сайті Знай.Уа розповідає наш юрист Світлана Терещенко, начальник відділу правопросвітництва та надання БПД Кременчуцького МЦ з надання БВПД:?Збираємо документи

Для державної реєстрації народження необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них.

?Які документи потрібні?

? документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров’я;
паспорти батьків або одного з них;
? документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, спільна заява матері та батька дитини, заява матері);
? паспорт або документ, що посвідчує особу заявника у разі, якщо державна реєстрація народження проводилась не батьками, а іншою особою;
? у разі відсутності документа закладу охорони здоров’я підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

?Обираємо ім’я

Прізвище дитини записується за прізвищем батьків. Якщо батьки мають різні прізвища, малюку присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ.

До вибору імені для дитини батькам варто поставитися дуже серйозно, щоб не довелося у майбутньому його міняти в юридичному порядку. Звісно, існує тренд на рідкісні імена для дітей. Зокрема, минулого року в Україні з’явилися маленькі Гєрда, Фіона, Фея, Ангел, Золушка, Граф.

Законодавством України передбачено присвоєння дитині не більше двох імен. У разі відсутності згоди батьків щодо імені малюка, спір вирішується органами опіки й піклування або судом.

По батькові дитині присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне власне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них на вибір батьків.

На прохання батьків по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі.

У разі реєстрації народження дитини жінкою, яка не перебуває в шлюбі, за умови, що батьківство щодо дитини не визнано, по батькові дитини визначається за власним іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

?Відомості про батьків

Важливим є визначення походження малюка. Адже права та обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні малюка від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в установленому законодавством порядку.

Якщо дитина народилась у подружжя, дружина записується матір’ю, а чоловік – батьком дитини за заявою будь-кого з них.

Як бути, коли на момент народження дитини шлюб між подружжям припинено? Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу (смерті, розірвання шлюбу) або визнання його недійсним, то відомості про батька зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб.

Питання можуть виникнути у батьків, які не перебувають у шлюбі. Якщо мати дитини не перебуває в шлюбі, а батько дитини не визнає свого батьківства, відомості про батька записуються за заявою матері. Так, прізвище та громадянство батька дитини зазначаються за прізвищем та громадянством матері, ім’я, по-батькові дитини – за заявою матері.

Якщо батьки дитини не перебувають у зареєстрованому шлюбі, але батько визнає батьківство, то відомості про батька зазначаються за їх спільною з матір’ю заявою.

?Не треба зволікати

Зареєструвати дитину батьки зобов’язані не пізніше одного місяця від дня її народження. За порушення цього обов’язку передбачається адміністративне стягнення від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 до 51 грн.

?Якщо потрібна допомога юриста

Звертайтеся за безоплатною юридичною консультацією до центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://legalaid.gov.ua. За правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua. Правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

 

 

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
12 15 17 122
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031