Павло Дзюблик згуртував людей для якнайшвидшого позитивного вирішення долі ДП «Україна»
30 квітня в Черняхівському районному будинку культури відбулися ініційовані народним депутатом України Павлом Дзюбликом і скликані Черняхівською селищною та Великогорбашівською сільською радами громадські слухання на тему розпаювання земель та майна державного підприємства «Україна» та подальшої долі господарства. Крім громадськості, нинішніх і колишніх працівників підприємства й керівництва району, Черняхова, Новосілки, Малої й Великої Горбаші, у них взяли участь представники зацікавлених сторін: виконуючий обов’язки ректора Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан та директор ДП «Україна» Сергій Ромашко.
Павло Дзюблик представив зібранню нового голову Черняхівської райдержадміністрації Анатолія Підлісного.
Черняхівський селищний голова Іван Бабицький наголосив на необхідності розширення меж селища, зокрема для надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції. Директор ДП «Україна Сергій Ромашко розповів про сьогодення господарства, яке, за його словами, не має ні перед ким жодної заборгованості. Зазначив, що ТОВ «Агростем», яке обробляє 1700 га землі господарства, нічого не платить, показує відсутність прибутків, тому на його керівництво відкрито кримінальне провадження за фактом шахрайства.
Жителі Новосілки висловили претензії до керівництва «України» стосовно розбазарювання майна.
Колишній керівник господарства Василь Ковальчук зазначив необхідність роботи спеціальної комісії з розпаювання, яка складатиметься зі спеціалістів та представників громадськості. Наголосив на особливому контролі за майном, яке має здатність якнайактивніше розкрадатися саме під час реформування.
Начальник упрапвління агропромислового розвитку райдержадміністрації Петро Трохименко розповів про технічний бік розпаювання, зазначивши, що землі, наприклад, вистачить усім.
В.о. ректора Житомирського агроекологічного університету Олег Скидан наголосив на спільній багаторічній долі вишу й господарства і застеріг присутніх від помилок. На його думку, розпаювання несе загрозу майну, яке може опинитися в непевних руках, а також здоров’ю людей і довкіллю, оскільки інвестори, зазвичай, вирощують монокультуру. Висловив бажання зберегти частину учгоспу – ділянку у Великій Горбаші розміром приблизно 700 га, на якій навчально-науково-виробниче підприємство вирощуватиме органічну продукцію.
Заслужений землевпорядник України, один з авторів Земельного кодексу України Юрій Драган, який давно вже разом із нашими бореться за розпаювання земель «України», розповів про історію цієї боротьби, покритикував університет, який, за його словами, давно не працював над розвитком навчального господарства, а тепер спохватився. Драган зазначив, що на всіх чекає складна робота.
Чимало учасників слухань звинувачували керівництво агроекологічного університету в банальному бажанні просто отримати землю.
Основним лейтмотивом виступу голови Черняхівської райради Володимира Троценка було: землю – колишнім і нинішнім учгоспівцям, розширення меж населених пунктів – громаді. Голова райдержадміністрації Анатолій Підлісний відразу запропонував чіткий план комісії з розпаювання.
Народний депутат Павло Дзюблик підсумував слухання, назвавши їх першим кроком у спільній справі. Стосовно ж позиції агроуніверситету зазначив, що з вишем треба шукати компроміс, назвавши слушною думку його керівника про те, що навчально-науково-виробниче підприємство – це додаткові робочі місця. Зазначив, що, на думку київських фахівців, процес розпаювання триватиме за сприятливих обставин близько двох років і запевнив, що триматииме це питання на контролі як у парламенті, та і в Кабміні.
href=”http://chernyakhiv.org.ua/wp-content/uploads/2015/05/IMG_0848.jpg”>
Доброго дня Вам Українці !!!
Учгосп Україну непотрібно розпайовувати, злодюгі хочуть землю вкрасти !!!
Учгосп Україну потрібно повернути в державну власність і поставити толкового керівника щоб займався розвитком господарства !!!!
Звернення до Дзюблика :
Пан нородний дебутат такого керівника як Ромашко потрібно відправити під суд, за те що зробив з господарства, ви подивіться в селі Новосілкі уже приміщення повністю розібрали !!!!
Де ця влада , за що люди кров проливали на майдані ???
Требуло Ганна Іванівна, прийти на громадські слухання і сказати це нам, колишнім працівникам учхозу.І розказати, що це за злодюгі хочуть в нас землю вкрасти. І пояснити, чого це ми не повинні одержати свої паї. Зароблені потом і мозолями.
Після створення дієздатних громад має бути доведено до кінця питання розпорядження землею. Вже розроблено законопроект, який передбачає: рада об*єднаної громади має право розпоряджатися землями в межах всієї громади, але відповідно до затвердженої містобудівної документації. Нині її не хочуть затверджувати, щоб можна було додеребанити землю і вціліле майно як кому треба. Після затвердження документації в землі в землі буде цільове призначення. Проте з 1 січня 2016 р. можливо земля стане товаром, тобто стане продаватись, позаяк планужться скасувати мораторій на продаж земель с. г. призначення.