Підбито підсумки екологічного квесту від Павла Дзюблика
Шановні учасники Еко – квесту до Дня довкілля «Наше Полісся»!Щиро дякую усім командам і кожній людині, яка приєдналася до нашого дійсно величного дійства.
Ні я, ні мої помічники та представники навіть не уявляли, що ідея цього Конкурсу набере таку підтримку, адже близько 100 шкіл із семи районів Житомирщини – Брусилівського, Хорошівського, Коростишівського, Малинського, Народицького, Радомишльського, Черняхівського – мого виборчого округу, долучилися до Конкурсу.
І це чудово!
Два тижні ми з Вами плідно працювали в рамках оголошеного мною Еко – квесту.
Маю надію, що кожен із Вас був зацікавлений навіть не сумою призового фонду – 100 тис.грн. школі – переможцю кожного району, а перейнявся, перш за все, ключовою ідеєю цього соціально значимого Конкурсу – зробити свою Малу Батьківщину кращою, аби кожен міг пишатися нею і з гордістю говорити звідки він родом.
І справді, наше довкілля, завдяки Вам, стало більш доглянутим.
Маю надію, що не на день -два, тиждень, рік, а так буде завжди. Бо працювали ми не на обійсті один у одного, а абсолютно добровільно задля високої мети – чистого, доглянутого навколишнього природного середовища – нашого середовища для життєдіяльності.
Наголошую, що форма “квесту” не передбачає надання тривалої підготовки до конкурсних днів, тому про Конкурс кожна школа дізналася централізовано через друковані ЗМІ у кожному районі, відділи освіти і моїх представників та помічників (надіслано оголошення, анкету учасника, Положення) 13 квітня, а вже з 16 – “почала кипіти робота”. Однак, аби спростити підготовку до тематичних днів, ми озвучили теми днів усі разом:
16 квітня – перший конкурсний день – Хто володіє інформацією – той володіє світом!
Учасники проводили конференції, семінари та інші заходи, аби більше дізнатися про День довкілля та нашу роль у охороні навколишнього природного середовища;
17 квітня – другий конкурсний день – Покажемо сміттю, де його місце!
Учасники Конкурсу прибирали стихійні сміттєзвалища у парках, скверах та інших місцинах рідного краю;
18 квітня – третій конкурсний день – Вода – основа життя! Конкурсанти окультурнювали водойми рідних сіл, селищ та міст;
19 квітня – четвертий конкурсний день – Турбота про тварину виховує людину!
Учасники Еко – квесту облаштовували місця для харчування та життя птахів та звірів;
20 квітня – п’ятий конкурсний день – Хай зацвіте моє Полісся!
Цього дня наші рідні населені пункти буяли у квітах і все це завдяки нашим конкурсантам;
21 квітня – шостий конкурсний день – Дерева – легені Землі!
Цього дня парки, сквери, присадибні ділянки біля шкіл, лісові масиви поповнилися новими насадженнями;
22 квітня – сьомий конкурсний день – Відеоролик до Дня довкілля “Створимо моду на чисту природу”.
Цього дня конкурсанти презентували свою команду і коротко підсумували свою роботу за тиждень.
Багато нюансів виникало під час Конкурсу, але хто хотів – показав “клас”, на жаль, були і такі, хто лише нарікав і шукав виправдання.
Але аудиторія моніторила щоденні звіти команд у цій групі у facebook.
Також напрацювання команд – конкурсантів оцінювали компетентні члени журі, до складу яких входили представники галузі освіти, культури, екології/ЖКГ, ЗМІ, громадських активістів, членів громадських організацій, моїх представників, помічників у кожному районі – в цілому сім чоловік.
Кожен член журі індивідуально за день виставляв рейтинг від “1” балу і до максимального (залежав від кількості команд – учасниць, яка різнилася у кожному районі). За результатами виводилося середнє арифметичне за кожен конкурсний день.
Крім того, цілий тиждень з 22 по 29 квітня за кожну команду могли проголосувати on – line усі бажаючі у створеній групі Конкурсу.
Рейтинг знову сумувався.
Приємно зауважити, що по ряду районів саме маленькі сільські школи або невеликі школи селищ дали фору навіть міським. Тому, вважаю недоцільними зауваження про те, що підтримка у голосуванні за великі школи була більш суттєвою, ніж за невеликі, де мало учнів.
Непросто було оцінювати членам журі конкурсантів, бо кожен привніс своє бачення, колорит у виконання тематичних завдань, але рейтинг показав свої результати. Тож раді вітати найкращих із кращих, які за сумою усіх конкурсних днів набрали найбільше балів та посіли 1-ше рейтингове місце:
Брусилівський район – Комунальний опорний загальноосвітній навчальний заклад “Брусилівська гімназія імені Г.О.Готовчиця Брусилівської селищної ради”;
Хорошівський район – Новоборівська гімназія;
Коростишівський район – Коростишівський навчально – виховний комплекс “Спеціалізована школа І ступеня – гімназія” імені Олега Ольжича;
Малинський район – Малинівський навчально – виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад – Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів”;
Народицький район – Новодорогинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів;
Радомишльський район – Городоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів;
Черняхівський район – Черняхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
Вітаю також усіх учасників, адже ми зробили неоціненну справу і я щиро вірю, що Ви продовжуватимете її і надалі. Кожного з Вас ми запросимо на нагородження, яке відбудеться у школі – переможниці Вашого району на святі Останнього дзвінка.
Без подарунків ніхто не залишиться!
Ще раз дякую усім! До нових, не менш захоплюючих, проектів!
P.s. у разі виникнення запитань, Ви можете звертатися у мою громадську приймальню у Вашому районі.
Ваш народний депутат України Павло Дзюблик
Хто б сумнівався, що в Черняхівському районі 1-ше місце буде у якоїсь іншої школи.