Поліція вкотре закликає житомирян не довіряти незнайомцям

Упродовж минулої доби від ошуканців постраждали двоє житомирянок. Під надуманим приводом надання соціальної допомоги «липова» благодійниця сама збагатилась бабусиними збереженнями. Ще одна жителька обласного центру втратила гроші з картки, купуючи дитячий візок. Розпочаті кримінальні провадження.25 червня до Житомирського відділу поліції звернулась 71-річна жителька обласного центру із заявою про шахрайство.

Під час розмови із заявницею поліцейські з’ясували, що уранці цього ж дня до квартири пенсіонерки завітала невідома їй жінка, назвавшись благодійницею. Господині вона розповіла про масштабний проект соціальної допомоги літнім громадянам… в обміні грошових коштів. Ще чверть години переконливих промов – і  бабуся повірила у ладні байки, відтак обміняла у «добродійки» усі свої збереження – доволі кругленьку суму у національній та іноземній валюті. Ошуканство викрилось уже за кілька годин після уходу «благодійниці» з бабусиними грошима. На пам’ять, як виявилось, вона залишила сувенірні купюри євро і доларів, які й вилучили працівники поліції.

Відповідну інформацію було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.190 (Шахрайство) ККУ. Поліція проводить необхідні заходи із встановлення усіх обставин і особи, причетної до злочину.

Того ж дня з приводу ошуканства до поліції звернулась ще одна житомирянка. Кілька днів тому 20-річна жінка купувала через мережу Інтернет дитячий візок. Близько 3,5 тисяч гривень вона перерахувала на вказаний автором оголошення рахунок – і контакти з продавцем обірвались. В обставинах правоохоронці розбираються у рамках розпочатого досудового розслідування.

Водночас поліцейські звертаються до громадян, закликаючи до уважності та поміркованості у всіх справах, які стосуються грошей. Запам’ятайте самі і роз’ясніть літнім батькам чи іншим родичам, що жодні фінансові операції (як то обмін грошових купюр, купівля-продаж валюти тощо) на дому не проводиться. Подбайте, аби у ваших батьків, які проживають окремо, завжди був зв’язок із тими, хто швидко допоможе розібратись у підозрілих чи неоднозначних ситуаціях.

Купуючи товари через спеціалізовані сайти в Інтернет-мережі, намагайтесь уникати попередньої сплати за покупку і використовувати систему оплати після фактичного її прибуття.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що безпека ваших заощаджень і надійність прибутків залежать від вашої поведінки і завбачливості!

Відділ комунікації поліції Житомирської області
 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
20 32 100_1507 100_1528
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031