Природолюби Видиборського ліцею інформаційних технологій
Учні Видиборського ліцею інформаційних технологій є активними учасниками різноманітних природоохоронних акцій та конкурсів, дбаючи цим самим про екологічний стан природи свого краю. Дані заходи об’єднують однодумців, наголошують на проблемах сьогодення, звертають увагу громадськості на невідкладності вирішення екологічних проблем місцевого локального характеру, виховують дбайливе ставлення до природи. І пріоритетна роль в цьому належить вчителю біології, адже він є тим ядром, яке запалює в дітей вогник до пізнання природничих наук. Серед безлічі досліджень найцікавішими є вивчення поширення птахів України на території Видиборського краю. Учням дана тема є досить захоплюючою та цікавою, адже хто з нас в дитинстві, та й досі, не перестає милуватися пернатими друзями, а особливо у кожного з нас є нереалізована дитяча мрія – навчитися літати як птахи, адже вони насправді є володарями неба. Тому акція «Птах року» є однією з найулюбленіших, до якої долучаються учні.
Птахом 2017 року Товариство охорони птахів України обрало канюка звичайного. Він досить поширеним у нашій місцевості, його часто можна побачити над сільськогосподарськими полями. Найбільшу зацікавленість проявили учні 7 класу. Цікаві дослідження провела Роксана Коломієць. Учениця з’ясувала,чи зустрічаються пернаті на території села, що їдять канюки, скільки вони живуть, чому люди на них полюють.
Першу хижу пташку Роксана побачила зблизька у віці шести років і вже відтоді захопилася її красою та граційністю. На той час вона ще не знала, що на світі бувають хижі пташки, і вперше почула слова «канюк», «яструб». «Я змалку не вірила, що така красива пташка може красти курчат? А якщо і вкраде курча, то я одразу могла вибачити вчинок канюка. Але люди за це їх недолюблюють та полюють на них. Мені в дитинстві довелося бачити спійманого канюка та здивована я була тим, що спійманий птах не мав страху, ні паніки, ні безнадійності. На мою думку хижий птах має благородство, яке мене одразу причарувало» – зі слів Роксани.
Дівчинка має багато захоплень: вміє чудово малювати, гарно танцює, закохана в природу рідного видиборського краю. Роксана є відповідальною, сумлінно виконує покладені на неї обов’язки, має організаторські здібності.
Дослідницька робота з природоохоронної акції «Канюк – птах року 2017» була відзначена Дипломом за участь в обласному етапі конкурсу.
Встановлені дослідження довели, що птах тримається від людей на відстані, є досить обережним, будує гнізда високо на деревах, приносить велику користь людині, поїдаючи гризунів на сільськогосподарських полях та потребує охорони.
Вивчення орнітології рідного краю та його природи, беззаперечно важливе для кожного, адже збереження природи – це збереження свого майбутнього дому, дому для прийдешніх поколінь.
Іван Володимирович Камінчук,
учитель біології Видиборського ліцею
інформаційних технологій