Шукаємо патронатні сім*ї

З метою подолання та профілактики соціального сирітства в Україні запроваджується нова форма влаштування дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах – це патронатна сім’я, яка надає послуги на професійній основі. Така форма сімейного влаштування є альтернативою влаштуванню дітей в інтернатні заклади.Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сімейний патронат передбачається для дітей, у яких батьки не виконують належним чином свої батьківські обов’язки  з різних причин, для дітей, які страждають від батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні  патронатні сім’ї. Дитина, що перебуває під патронатом повертається до біологічної сім’ї – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин, або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опіка/піклування,  прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до профільного інтернатного закладу.

         Хто може бути патронатними вихователями?

Патронатний вихователь — це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за  життя та стан здоров’я під час перебування.

Сім’я патронатного вихователя — це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві. Кандидати у патронатні вихователі подають відповідні документи до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  за місцем їх проживання та проходять навчання.

        Патронатний вихователь зобов’язаний забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням, створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку, співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин, сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

        Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

Фінансування сімей патронатних вихователів,  що передбачає оплату послуг із здійснення патронату над дитиною (п’ять прожиткових мінімумів) та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя (два прожиткових мінімуми залежно від віку дитини), здійснюється за рахунок коштів державного бюджету  в  порядку та за умов, затверджених Постановою  Кабінету Міністрів України від 16 березня  2017 року  №  148.

 Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

За більш детальною  інформацією  звертайтеся  до Черняхівського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді (смт.Черняхів, Майдан Рад 1, каб.44, тел.:4-13-83)

Світлана Дзюблик,  директор районного центру

соціальних  служб  для сім’ї, дітей та молоді

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
20 dsc09698 img_6080 100_1023
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031