Свято Віри, Надії, Любові: прикмети, що не можна робити
На 30 вересня припадають іменини чотирьох християнських святих, на честь них відзначається Свято Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Раніше свято називали вселенськими жіночими іменинами, тому що імена були дуже популярні.
Віра, Надія, Любов та матір їх Софія шануються як мучениці, дівчаток убили в другому столітті в Римській імперії з-за того, що вони не відреклися від Христа. Найстаршій з них, Вірі, було 12 років. Надії тільки 10 років, а молодшій, Любові, дев’ять. Мати їх Софія померла на їхній могилі три дні потому.
Раніше з глобальними жіночими іменинами вітали всіх жінок, це був прообраз 8 березня. У цей день скаржилися на свою частку, а потім знову приймалися за домашні клопоти, готували частування, особливо цінувалися пироги і солодощі. Також відвідували церкву, молилися біля ікони трьох великомучениць, просячи про здоров’я і любові.
Свято Віри, Надії, Любові: звичаї
В церкви, звертаючись до ікони трьох святих мучениць, просять сил для зміцнення віри, здоров’я, благополуччя, любові. У великомучениці Софії просять здоров’я для хворої дитини, моляться також про позбавлення від жіночих захворювань, про зачаття дитини.
День прийнято проводити в колі найближчих людей, грати з дітьми, пригощати їх солодощами. Дітям приділяється підвищена увага, особливо дівчаткам.
Свято Віри, Надії, Любові: прикмети
Вважається, що дівчинка, яка народилася в цей день, буде мудрою, справедливою, стане доброю господинею, матір’ю і дружиною.
Якщо журавлі вже вирушили на південь, то на Покров будуть морози. Якщо мрячить дощ, то весна буде рання і не дуже холодна.
Якщо грім прогримить, то осінь триватиме довго, буде теплою і безвітряної.
На Віру, Надію, Любов сватаються, а на Покрову весілля грають.
Свято Віри, Надії, Любові: заборони
Поганим знаком вважалося проводити вінчання, святкувати весілля і заручини.
Жінки звільняються від важкої роботи в полі, вдома, в городі.
Не можна проводити гучні застілля з алкоголем.
https://zhitomir-online.com/
“У цей день скаржилися на свою частку…” – а як це?