У Черняхові тепер нема вулиці Маршала Жукова – є вулиця Романа Шухевича

Про це  повідомляє прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації, яка цитує голову Житомирської облдержадміністрації Сергія Машковського: «20 травня я підписав розпорядження про перейменування 796 вулиць у 223 населених пунктах Житомирщини.

Я дослухався до рекомендацій обласної комісії з топоніміки та позиції громадськості. Звертаю увагу місцевої влади на посилення роз’яснювальної роботи щодо нових проукраїнських назв. Це наша спільна відповідальність – виконати закон про декомунізацію. Також закликаю не гаяти часу в питанні демонтажу пам’ятників і анотаційних дощок».

Визначна роль у перейменуванні черняхівської вулиці Маршала Жукова належить члену обласної топонімічної комісії, обласному провідникові Організації українських націоналістів Олександру Прищепі,  депутату обласної ради Олені Галагузі та громадському активісту Юрію Градовському.

Нагадаю, що консервативно налаштована група черняхівців  намагалася  завадити процесу декомунізації, збираючи підписи проти перейменування вулиці Маршала Жукова – того Жукова, який під час битви за Дніпро 1944 року потопив у ньому  сотні тисяч українців, зігнаних з навколишніх сіл – неозброєних і ненавчених. Крилатою стала фраза Жукова з цього приводу:  «Навіщо ми, друзі, тут голови морочимо? Нах..й обмундіровувати та озброювати цих хохлів? Всі вони зрадники! Чим більше в Дніпрі потопимо, тим менше доведеться в Сибір після війни засилати»

Історична довідка:

shuh

Шухевич Роман Осипович. Народився 30 червня 1907 року у Львові (вул. Довбуша, 2) у відомій галицькій родині. Його дід, Володимир Шухевич – непересічний педагог і етнограф світової слави, автор монументального п’ятитомного дослідження “Гуцульщина”. Стрийко Степан – курінний отаман Легіону Українських Січових Стрільців і один із найкращих тогочасних українських адвокатів.

Після закінчення філії Академічної Гімназії в 1925 році  Роман Шухевич розпочав навчання у відділі архітектури Львівської Політехніки і успішно його завершив 1931 року. Опісля теж закінчив Львівську консерваторію, ставши піаністом. Веселий спортовець, переможець “Запорозьких ігор” з бігу та плавання, затятий мандрівник “Шух” заснував курінь “Чорноморці”, що дав початок морському пластуванню.

30 червня 1941 року, сотник Роман Шухевич разом із Степаном Бандерою і Ярославом Стецьком бере участь у проголошенні відновлення Української Державності і стає заступником міністра з військових справ. Після арешту більшості творців Акту 30 червня химерна воєнна доля кидає Романа Шухевича у Білорусію на боротьбу з більшовицькими грабіжниками-партизанами. Тут після однорічного перебування німецька команда ліквідовує курінь. На початку 1943 року Роман Шухевич поринає в гущу українського націоналістичного підпілля. Відтоді разом із Олексою Гасином, Дмитром Клячківським, Василем Івахівим, Василем Сидором, Олександром Луцьким та Дмитром Грицаєм творить підпільну Українську Повстанчу Армію (УПА).

У травні 1943 року “Тур” очолює Бюро Проводу ОУН і стає керівником усієї національно-визвольної боротьби українського народу. У листопаді цього ж року майор “Тарас Чупринка” стає Головним Командиром УПА. Перед ним виростають завдання, що їх міг осягнути лише дійсний велетень духу, характеру й розуму. Він послідовно творить гордість української нації: дисципліновану, всенародну збройну силу, ім’я якій Українська Повстанська Армія.

Молоде українське військо воювало проти німецьких окупантів, більшовицьких катів Ковпаків і Мєдвєдєвих, польських зайд, а далі проти російської імперії зла т. зв. СССР. Від повстанських куль гине шеф німецьких штурмових загонів Люце, більшовицькі генерали Ватутін і Москаленко, заступник міністра оборони Польщі генерал Сверчевський…

Відділи УПА та боївки ОУН гідно захистили українське населення від лихоліття воєн, репресій і терору, коли наша земля стала ареною боротьби за світове панування двох найбільших тоталітарних режимів в історії людства. Своїм героїзмом нескорені повстанці написали золоті сторінки новітньої української і світової історії.

На Великому Зборі Української Головної Визвольної Ради (УГВР), що проходив поблизу села Сприні на Самбірщині від 11 до 15 липня 1944 року “Роман Лозовський” очолює підпільний уряд Воюючої України – Генеральний Секретаріат УГВР.

Генерал “Тарас Чупринка” у 1947 році висилає кілька сотень УПА рейдом у Західну Європу, які з важкими боями пробиваються аж до Баварії, щоб пробудити приспану совість західного вільного світу. Але та совість, як спала тоді кам’яним сном, так спить і сьогодні, коли московська імперія вбиває волелюбний народ Ічкерії.

Генерал Роман Шухевич говорив: “Такої геройської боротьби взагалі не знає історія людства, в тінь пішли прославлені герої Термопілів. На героїзмі УПА і визвольно-революційного підпілля будуть виховуватися нові українські покоління”.

Як загинув Великий Командир? Певних відомостей немає і до сьогодні. Відомий кадебістський кат і провокатор Павєл Судоплатов згадує, що він і ще з двадцять емдебістів напали на будинок кооперативи у селі Білогорща (тепер вулиця Білогорща у Львові). В нерівному бою загинув Командир УПА та майор МГБ. Подібну версію розказали багато пізніше зв’язкові Романа Шухевича Дарія Гусяк та Галина Дидик. Місцеві люди в Білогорщі ще й сьогодні розказують, що Генерал згинув у засідці, йдучи лісовою доріжкою з лісу до будинку місцевої кооперативи, приблизно там, де сьогодні стоїть пам’ятник Роману Шухевичу. Місце поховання Великого Сина свого народу невідоме і досі…

Ким він був – Маршал Жуков?

Ж

Мою увагу тут привернув наказ № 0078/42, від 22 червня 1944 року, підписаний Берією та Жуковим. Обурила людиноненависницька позиція авторів наказу.

Совершенно секретно

Приказ № 0078/42

22 июня 1944 года г. Москва

По народному секретариату внутреннихдел Союза и народному комиссариату обороны Союза ССР

Агентурной разведкой установлено: за последнее время на Украине, особенно в Киевской, Полтавской, Винницкой, Ровенской и других областях, наблюдается явно враждебное настроение украинского населения против Красной Армии и местных органов Советской власти. В отдельных районах и областях украинское население враждебно сопротивляется выполнять мероприятия партии и правительства по восстановлению колхозов и сдаче хлеба для нужд Красной Армии. Оно для того, чтобы сорвать колхозное строительство, хишнечески убивает скот. Чтобы сорвать снабжение продовольствием Красной Армии, хлеб закапывают в ямы. Во многих районах враждебные украинские элементы, преимущественно из лиц, укрывающихся от мобилизации в Красную Армию, организовали в лесах «зеленые» банды, которые не только взрывают воинские эшелоны, но и нападают на небольшие воинские части, а также убивают местных представителей власти. Отдельные красноармейцы и командиры, попав под влияние полуфашисткого украинского населения и мобилизованых красноармейцев из освобожденных областей Украины, стали разлагаться и переходить на сторону врага. Из вышеизложенного видно, что население стало на путь явного саботажа Красной Армии и Советской власти и стремится к возврату немецких оккупантов. Поэтому, в целях ликвидации и контроля над мобилизоваными красноармейцами и командирами освобожденных областей Украины.

Приказываю

  1. Выслать в отдаленные края Союза ССР всех украинцев, проживавших под властью немецких оккупантов.
  2. Выселение производить:

а) в первую очередь украинцев, которые работали и служили у немцев;

б) во вторую очередь выслать всех остальных украинцев, которые знакомы с жизнью во время немецкой окупации;

в) выселение начать после того, как будет собран урожай и сдан государству для нужд Красной Армии;

г) выселение производить только ночью и внезапно, чтобы не дать скрыться одним и не дать знать членам семьи, которые находятся в Красной Армии.

  1. Над красноармейцами и командирами из оккупированных областей установить следующий контроль:

а) завести в особых отделах специальные дела на каждого;

б) все письма проверять не через цензуру, а через особый отдел;

в) прикрепить одного секретного сотрудника на 5 человек командиров и красноармейцев.

  1. Для борьбы с антисоветскими бандами перебросить 12 –ую и 25-ую карательные дивизии НКВД. Приказ объявить до командира полка включительно.

 

Народный комиссар внутренних дел Союза ССР Берия

Зам. народного комиссара обороны Союза ССР, маршал Советского Союза Жуков

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (5 голосів, середнє: 4,20 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
26 30 33 dsc09628-4
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930