У Новопільській школі дітей та їхніх батьків навчали правил пожежної безпеки

Усі ми не з чуток знаємо, що таке вогонь, яку користь він приносить та якої біди завдає. Вогонь – давній супутник людини. Він дарує світло й тепло. Якби вони зникли, то життя б на світі не було. У Новопільській ЗОШ I-III ступенів відбувся захід, присвячений вогню та правилам пожежної безпеки. Його провели учні початкових класів групи продовженого дня на чолі з учителем-вихователем Тетяною Вознюк. На стіні великий стенд «Обережно, вогонь!», на якому зображено, у яких випадках вогонь є ворогом, а в яких – другом.

А в залі зібралися батьки, які радо прийшли подивитися на своїх діток, чому ті навчились у школі.

Страшну силу вогню люди відчували давно і тому боялися його. Однак вони навчилися приборкувати вогонь і керувати ним. Діти розповідали історії про те, як добували вогонь у далекі часи, аж поки не з’явилися сірники, запальнички …Але з ними треба поводитися вкрай обережно, щоб не сталося біди. Школярі в образах Іскри, Диму та Вогню декламували вірші, кожен розповідав про себе та про своє призначення у житті людини. Були на заході й Сірники, і Пожежа, яка,до речі, разом із Вогнем вчили дітей, як треба правильно розпалювати вогнище та як користуватися електроприладами. У виконанні дітей прозвучала пісня «Небезпечний вогонь».

Напрочуд цікавою виявилася сценка про Кота й Лисичку, які разом пішли у ліс на пікнік.

Вони розпалили вогнище, погралися досхочу і збиралися вже йти додому .

І Кіт хотів погасити вогонь, та хитра Лисичка зупинила його, мовляв, вогнище і саме погасне. Але сталася пожежа, ліс почав горіти. Добре, що Сова вчасно викликала Бобрів-пожежників, які швиденько завдяки вогнегаснику погасили пожежу і цим сам врятували ліс і всіх його мешканців. А Коту і Лисичці пояснили, що так не можна робити.

Бешкетники пообіцяли, що більше такого не повториться. Для присутніх у залі батьків Тетяна Вознюк підготувала гру «Шифрувальник». Суть її полягала в тому, що учасникам гри роздали аркуші паперу, на яких були зашифровані прислів’я та приказки про вогонь. А поки батьки розгадували завдання, їхні діти відгадували загадки. І дорослі, й малі учасники впорались із завданнями на відмінно.

Далі перед присутніми виступали діти у образах Струму, Електропраски, Електрочайника, Електроплити, Холодильника, Пилососа, Телевізора, Лампочки та Розетки. Вони вкотре нагадали, що не можна вмикати всі прилади одночасно. Також не можна їх протирати мокрими ганчірками, залишати надовго увімкненими, після роботи обов’язково вимикати. Заспівали пісню «Прилад електричний».

«Щороку у світі відбувається близько 5 мільйонів пожеж, кожної години у вогні гине 1 людина, 2-3 отримують опіки, кожен третій загиблий – дитина», – зазначила Тетяна Вознюк.На боротьбу з вогнем стають пожежні. Це героїчна і дуже небезпечна професія водночас. Тетяна Миколаївна наголосила, що ні в якому разі не можна даремно турбувати пожежних, оскільки у той час, коли який-небудь пустун викличе їх, може згоріти чийсь будинок, людина загине, бо вони не зможуть вчасно приїхати на виклик.

Пожежу легше попередити, ніж потім загасити. І це дійсно так. Про це варто пам’ятати. На заході була присутня завуч із виховної роботи Олена Герасимович. Вона подякувала дітям за гарно підготоване дійство, відмітила їх артистизм. Олена Миколаївна також висловила слова вдячності батькам школярів за їхню підтримку і допомогу в навчанні та вихованні.

Хочеться вірити, що після сьогоднішнього навчально-пізнавального заходу не лише діти, а й дорослі зроблять для себе певні висновки, будуть дотримуватися правил техніки безпеки поводження з вогнем та використання електроприладів у побуті. І пам’ятайте: щоб у вашому домі не було біди, будьте обережні із вогнем завжди!

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
20 dsc09698 img_6080 100_1023
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031