У Плехові скажений лис вкусив людину

Сказ – гостра вірусна хвороба тварин і людини, що характеризується ознаками поліенцефаломієліту та за відсутності вчасної допомоги, абсолютною смертністю.

У Плехові 21 лютого  2018 року було забито лиса, що вкусив людину. При лабораторному дослідженні головного мозку лисиці  виявлено сказ.

23.02.2018р проведено позачергове засідання надзвичайної протиепізотичної комісії  на якій вирішено: ввести карантинні  обмеження та затвердити план заходів по  ліквідації сказу на території с.Плехів.

Збільшення щільності популяції червоної лисиці, а в районі 5.4 на 1000 га угідь веде до наближення середовища їх проживання до населених пунктів, а в зв`язку із великою кількістю безпритульних тварин та безвідповідальністю власників домашніх тварин спостерігається підвищення рівня захворюваності серед домашніх тварин, які мають безпосередній контакт із людьми. Ветеринарними спеціалістами проводиться вимушена вакцинація всіх сприятливих тварин до сказу в неблагополучному пункті.

На сьогодні сказ реєструється в 113 країнах світу, у тому числі в Україні, вражаючи щорічно тисячі осіб. Основним джерелом і резервуаром вірусу сказу є дикі м’ясоїдні тварини (лисиця, єнотовидна собака, вовк), а також бродячі коти і собаки та навіть домашні тварини. В Україні реєструється 1356 випадків, зокрема в Житомирській області 49 випадків захворювань на сказ диких, сільськогосподарських і домашніх тварин, що є реальною загрозою ураження людей вірусом сказу.

Ознаки сказу у тварин і людей

Ознаки захворювання у тварин різні, але найперше – у хворої на сказ тварини кардинально змінюється поведінка. Дикі тварини, особливо лисиці, з’являються в населеному пункті відкрито, втративши страх і обережність, вдень нападають на зустрічних тварин або людей. Домашні тварини можуть боятися світла: вони ховаються по кутках, погано їдять, втікають із дому. Потім виникає посилене слиновиділення, з’являється агресія – тварина прагне вкусити всіх, хто потрапить в поле її зору: інших тварин, людину, навіть хазяїна. На жаль, лікування від сказу не існує, тварина гине за кілька днів після появи перших симптомів.

Як потрібно діяти при укусі тварини?

Якщо дитину або дорослого вкусила чи подряпала будь-яка тварина, навіть зовні здорова, а тим більше бродяча або дика, або якщо є підозра, що вона хвора на сказ, слід негайно:

  • інтенсивно протягом 10–15 хвилин промити рану водою з милом, аби змити слину тварини. Глибокі рани промивають струменем мильної води, наприклад, за допомогою шприца. Обробити краї рани антисептиком, але не потрібно припікати рану;
  • накласти на рану стерильну пов’язку;
  • у найкоротший термін необхідно звернутися до найближчого медичного закладу (поліклініки, лікарні, медичного пункту).

Чи потрібно робити щеплення від сказу?

Якщо ви хочете зберегти своє життя, вам потрібно обов’язково зробити щеплення від сказу протягом доби після укусу скаженої тварини. Але іноді трапляється так, що людина не знає, інфікована тварина, яка її вкусила, або ж ні. В цьому випадку лікарі теж радять зробити щеплення про всяк випадок.

Отож, аби уникнути цього небезпечного захворювання, потрібно бути обережними по відношенню до тварин зі зміненою поведінкою, категорично забороняється брати незахищеними руками хворих, диких тварин, приносити їх у житлові приміщення, дозволяти дітям їх гладити. Тільки запобіжні дії та вчасно зроблені щеплення можуть вберегти людей від захворювання на сказ. 

Черняхівське районне управління головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

http://chernyakhiv-rda.gov.ua/

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
4 12 100_1023 100_1617
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031