У Житомирі з липня запрацюють спеціально підготовлені поліцейські мобільні групи проти насильства

6 травня у прес-центрі Житомирської міської ради відбувся тематичний круглий стіл щодо питань захисту осіб, які стали жертвами насильства, та ефективних заходів для попередження цього негативного суспільного явища.  До участі у заході, модераторами якого стали поліцейський омбудсмен Вікторія Сельська та депутатка Житомирської міської ради Ірина  Ярмоленко, долучились представники органів державної влади та місцевого самоврядування, регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  Управлінь превентивної діяльності ГУНП та патрульної поліції в області, студенти та викладачі Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського навчального центру підготовки поліцейських та інші.

Присутні обговорили актуальні питання надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Окремо зупинились на повноваженнях державних структур, установ та організацій, які надають допомогу постраждалим в сім’ї, їх взаємодії з громадянським суспільством.

Зокрема, заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська, аналізуючи проблему, відзначила, що Україна входить в десятку найбільш небезпечних країн світу.

У свою чергу, інспектор відділу Управління превентивної діяльності ГУНП Лідія Бойчук повідомила, що з початку року до поліції надійшло 3 тисячі 178 заяв, пов’язаних з домашнім насильством, 19 з них зробили діти. Після перевірки отриманої інформації, а також у ході інших заходів поліцейські  взяли на облік як сімейних дебоширів 1420 осіб (з них 135 жінок).

– Водночас до адміністративної відповідальності було притягнено 3142 особи. У 17 випадках, де були зафіксовані факти систематичного насильства, розпочато кримінальні провадження за ст. 126-1 (Домашнє насильство) ККУ, – розповіла Лідія Бойчук.

Також інспектор відділу Управління превентивної діяльності ГУНП повідомила, що для більш оперативного відпрацювання таких повідомлень впроваджуються проект «ПОЛіція проти НАсильства». Спеціально підготовлені мобільні групи реагування на факти вчинення домашнього насильства запрацюють в області уже з липня 2019 року.

Поряд з цим поліцейські, учасниці круглого столу, озвучили і низку питань, що залишаються невирішеними на загальнодержавному рівні, але при цьому суттєво впливають на захист прав потерпілих: як то неможливість адміністративного затримання особи більш ніж на 3 години; доступ до помешкання лише за згоди господаря (тобто часто самого дебошира); відсутність  на території області притулків для потерпілих тощо.

Присутні зійшлися на необхідності публічного обговорення ситуації для аналізу загального стану, оприлюднення актуальних питань та визначення шляхів їх вирішення.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

https://www.npu.gov.ua/

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
20 32 100_1507 100_1528
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031