Вибори до Оліївської сільської ради ОТГ: Троковичі та Некраші остаточно поривають з Черняхівщиною
Як відомо села Троковичі і Некраші обрали кардинальний шлях свого майбутнього через розлучення з Черняхівщино та входження до Житомирського району. Мова йде про Оліївську об’єданау територіальну громаду та нещодавні перші місцеві вибори які відбулись тут 29 жовтня. За даними порталу об’єднаних громад України населення Оліївської громади складає 6819 чол., до її складу входять Оліївка (1800 чол) , Кам’янка (602 чол), Троковичі (1824 чол), село Піщанка (394 чол), село Світин (397 чол), село Довжик (611 чол), село Новоселиця (55 чол), село Сонячне (541 чол), село Некраші (595 чол).
Саме тут була найбільша конкуренція серед усіх ОТГ області. Подібна резонансна подія та всі скандальні моменти які були до і після набули неабиякого ажіотажу та розголосу в обласних та республіканських ЗМІ, а троковчани і некрашівці були враженні «щедрістю» кандидатів, кількість яких була рекордною. Та й «завчасні подяки» були нескромні по сільських мірках, враховуючи «ціну питання». Як висловився один з учасників перегонів Троковичі і Некраші ще так ніколи не гуляли як оце.
Нагадаю, що на посаду голови балотувалось аж 10 претендентів, а до сільської ради було понад 160 бажаючих у той час як склад майбутньої об’єднаної сільської ради буде мати 26 обранців.
За рівнем актуальності вибори в Оліївської ОТГ стали найактуальнішими, а боротьба найзапеклішою звідси мабуть чи не найбільше актів про порушення та скарг у відповідні органи зокрема, що стосувались підвозу виборців та агітацією в день голосування.
Перемогу здобув діючий Оліїський сільський голова Михайло Скок, другим прийшов очільник кам’янської сільської ради Валерій Петрук третє місце в житомирянина Олександра Романчука. Низьку довіру отримала діюча Троковицька очільниця Наталя Рубан – понад 55 голосів, а це фактично оголошення недовіри. Фіаско зазнав екс- депутат Черняхівської районної ради Леонід Жовтовський, який теж балотувався у якості кандидата у депутати до Оліївської сілської ради – понад 10 голосів, а це таж оголошення недовіри. Серед Троковицьких депутатів найбільше голосів отримав Андрій Сич – 72, непогано пройшов Віктор Рудик -56, у Некрашах гарний результат у Михайла Котвицького.
Повернемось до блискучої перемоги Скока. Михайло Ілліч досяг успіху мабуть завдяки тому, що вирішив позмагатись за булаву останній момент, маючи великий авторитет та зумівши мобілізувати своїх прихильників, а явка виборців з поміж трьох сільських рад була найбільша якраз таки в селах Оліївської сільської ради і це переважно електорат Михайла Скока. Так, Скок переміг, але тут є у нього є наступна складність – сформувати свою більшість з числа обраних депутатів, адже якщо він не впорається з цим його успіх може стати для нього «Піровою перемогою». Тай крім цього йому потрібна буде стійка підтримка старост.
До Оліївської сільської ради обрано трьох діючих депутатів Черняхівської районної ради, жителів с. Троковичі, а саме: Анатолія Мельниченка, Володимира Юхимчука та Артема Морозюка. Тому у фракціях “Конкретні справи”, “БПП Солідарність” та “Опозиційний блок” Черняхівської районної ради незабаром з’являться три нові депутати, які займуть їх місця згідно списку.
На одному з округів у Троковичах відбудуться повторне голосування, позаяк два кандидати у депутати набрали рівну кількість голосів – по 28. Троковчани та некрашівці матимуть 8 своїх представників у об’єднаній сільській раді.
Отже день голосування за голову та депутатській склад Оліївської сільської ради Оліївської ОТГ поставили остаточну крапку в питанні вибору Трокович та Некрашів в контексті децентралізації та їх добровільного об’єднання. Нам залишилось лише спостерігати та вчитись на їх досвіді, а керівництву району зробити висновки, щоб подібне не повторились з іншими селами при створенні Черняхівської ОТГ.
Що ж робити, побажаємо успіхів населенню обох сіл у новому житті та здійсненню всього, що задумано. Залишається сподіватись, що потім не шкодуватимуть про те, що відбулось 29 жовтня. Час покаже…