Яблучний Спас 2018: коли святкують, традиції і прикмети
19 серпня відзначають другий Спас, або Яблучний. У цей день віряни приносять до церкви освятити яблука, груші, сливи та виноград.Християни східного обряду святкують Другий, або Яблучний Спас 19 серпня. На освячення цього дня віряни приносять до церкви у кошику яблука, груші та інші фрукти. Це одне з 12 найбільших церковних свят.
Коли святкують Яблучний Спас:
У цього свята дата незмінна і щороку його відзначають 19 серпня.
Яблучний Спас традиції:
Свято Преображення Господнього, або більш відоме в народі як Другий Спас або Яблучний Спас у східних слов’ян відоме з давньоруських часів і зазвичай в цей день поминають померлих. Традиційною стравою в цей день є печені яблука, а ще готують пироги й штруделі з яблучною начинкою.
Принесеними з церкви освяченими яблуками частували всю родину.
Також подекуди збереглася традиція серед жінок, у яких померли діти, не їсти яблук аж до Яблучного Спаса.
Що святять на Яблучний Спас:
– яблука;
– груші;
– сливи;
– виноград;
– персики;
– обжинкові вінки, або колоски жита чи пшениці.
Що не можна робити на Яблучний Спас:
У цей день не можна нічого робити по дому, окрім приготування їжі. Прибирання, шиття, прання та інше залишіть на інший день. Також вважається, що в цей день не можна вбивати комах.
Прикмети на Яблучний Спас:
Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Вважається, що ночі після Спаса стають холоднішими. У центральній Україні з цього дня ночі можуть буди відчутно холодними, тому й кажуть: «Прийшов Спас, готуй рукавички про запас!».
Також вважається, що якщо в цей деь погода буде сухою і теплою, то такою буде і осінь, і навпаки, якщо йтиме дощ – то буде багатою на опади.
https://www.unian.ua/