Як орендувати житло:все про договір оренди
Зазвичай пошуки квартири відбуваються по-різному: на інтернет-сторінках з пошуку житла, серед друзів, знайомих або через посередника. Але, щоб уникнути неприємностей, житло варто орендувати належним чином, відповідно до норм законодавства. Як же це правильно зробити консультує Чернівецький місцевий центр з надання #БВПД.
Орендодавець, який має намір здати житло в оренду законно, повинен сплачувати з нього податки та бути готовим показати всі документи щодо прав на житло, а також підписати договір оренди.
За договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати іншій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату. Договір найму житла укладається письмово
У договорі детально прописують умови, вартість і терміни найму, інформацію про учасників угоди, права та обов’язки наймача і наймодавця, гарантії, підстави для дострокового розірвання і фінансові зобов’язання. За бажанням вказують будь-які інші пункти, виходячи з індивідуальних особливостей нерухомості або побажань сторін.
У договорі найму житла мають бути вказані особи, які проживатимуть разом із наймачем. Ці особи набувають рівних із наймачем прав та обов’язків щодо користування житлом. Наймач несе відповідальність перед наймодавцем за порушення умов договору особами, які проживають разом із ним.
Якщо наймачами житла є кілька осіб , їхні обов’язки за договором найму житла є солідарними. Порядок користування житлом наймачем та особами, які постійно проживають разом із ним, визначається за домовленістю між ними, а у разі спору – встановлюється за рішенням суду.
Договір найму житла укладається на строк, встановлений договором. Якщо у договорі строк не встановлений, договір вважається укладеним на років.
У разі завершення терміну договору найму житла наймач має переважне право на укладення договору найму житла на новий строк.
Не пізніше ніж за місяці до завершення строку договору найму житла наймодавець може запропонувати наймачеві укласти договір на таких же або інших умовах чи попередити наймача про відмову від укладення договору на новий строк. Якщо наймодавець не попередив наймача, а наймач не звільнив помешкання, договір вважається укладеним на тих же умовах і на такий же строк.
Якщо наймодавець відмовився від укладення договору на новий строк, але протягом одного року уклав договір найму житла з іншою особою, наймач має право вимагати переведення на нього прав наймача та (або) відшкодування збитків, завданих відмовою укласти з ним договір на новий строк.
У разі продажу житла, яке було предметом договору найму, наймач має переважне перед іншими особами право на його придбання.
Як розірвати договір найму житла
Про це дізнаєтесь із повного тексту консультації за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/…/yak-orenduvaty-zhytlo…/