Як розпізнати дзвінок афериста: мобільні шахрайства

Сьогодні мобільний телефонний зв`язок використовують практично всі українці. Така зручність, технологічність і поширеність не могла не привернути увагу осіб, які обрали для себе злочинний шлях наживи – шахраїв.

Як не потрапити на гачок телефонного шахрая, розповідає фахівчиня Подільського місцевого центру з надання БВПД Ганна Ситнік.

Зловмисники використовують різні схеми, проте більшість з них мають одну характерну ознаку – психологічний вплив. Вони намагатимуться викликати почуття провини, збентеження, радощів, небезпеки тощо. Тобто, що завгодно, тільки б приспати пильність.
Починається все з телефонного дзвінка чи SMS-повідомлення на номер телефону можливої жертви.
Найпоширеніші «історії» від шахраїв:
Надзвичайна ситуація із близькою Вам людиною. Шахраї повідомляють, що близька Вам особа потрапила в халепу та «радять» заплатити за вирішення цього питання.
Вітання з виграшем. Зловмисники повідомляють жертві, що вона відтепер щасливий власник новенької автівки, але їй необхідно заплатити, наприклад, податок на виграш.
Вам телефонує банк. Далі різноманітні спроби дізнатись реквізити Ваших банківських карт, рахунків та іншу інформацію, яку НЕ МОЖНА РОЗГОЛОШУВАТИ, навіть якщо це справді співробітник банку, а не шахрай. Також злочинні діяння можуть маскувати під пропозиціями збільшити кредитний ліміт, вимаганням повернути банку борг за кредитом чи підтвердженням банківської операції, яку Ви не проводили.
Прохання зробити дзвінок за номером чи надіслати SMS-повідомлення. Як результат з мобільного рахунку жертви списуються чималі кошти.
Насправді, такі методи є найпростішими, і все частіше злочинці використовують складніші механізми, які важко ідентифікувати як злочин. Зберігайте спокій та розсудливість – не давайте змоги шахраям знайти метод впливу на Вас.
У випадку, якщо Вас хочуть ошукати телефонні зловмисники, дотримуйтеся наступних правил:
? В жодному разі не виконуйте вимог шахраїв – не надсилайте коштів, не виконуйте вказівок, не розголошуйте будь-яку інформацію (навіть якщо вважаєте її незначною).
? Ретельно перевіряйте інформацію, яку Вам повідомляють.
? Не варто перетелефоновувати на невідомі номери.
? Збирайте докази: номери телефонів, скріншоти SMS-повідомлень, записи телефонної розмови та іншу інформацію (чим більше – тим краще).
? Обов`язково звертайтесь у поліцію – за номером 102 або до найближчого відділку поліції. У поліції напишіть заяву про вчинення відносно Вас злочину. Заяву мають обов`язково зареєструвати та присвоїти їй відповідний номер (саме за ним можна буде дістати інформацію про подальшу долю Вашої заяви).
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
9 35 122 dsc_0867
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031