Юрій Горенков, Вітольд Опанасюк, Руслан Стукал, Василь Сальвук та кращі спортсмени – школярі відповіли на питання юних черняхівських журналістів
Другий рік поспіль юні журналісти Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів беруть участь у прес-конференціях з відомими спортсменами та тренерами і найсильнішими юними спортсменами навчального закладу, організованих адміністрацією школи. Ось і цьогоріч відбувся цей надзвичайно цікавий захід.
Учасники Школи журналістики не тільки задавали питання спортсменам, а й, дякуючи адміністрації школи за організацію конференції, піднімали питання про можливість встановлення в навчальному закладі спортивних тренажерів та в перспективі – спорудження плавального басейну.
Майстер спорту з баскетболу, золотий призер Чемпіонату України серед дублюючих складів, житомирянин Юрій Вікторович Горенков розповів юним майстрам пера, що найсильнішою в Україні нині є баскетбольний клуб «Дніпро» – володар останнього Кубку України, а в області – БК «Житомир».
Зазначив, що найвищим баскетболістом Європи є Роман Гуменюк з Івано-Франківська. А на запитання журналісток – чотирикласниць про те, чи мають шанс невисокі люди стати професійними баскетболістами, відповів, що в National Basketball Association був гравець зі зростом 1, 64 м. Причому завжди виступав ведучим у грі, оскільки швидко і вправно пересувався між височенними колегами. Юрій Горенков зазначив, що не проти займатися і з баскетбольною командою Черняхівської школи, якщо така буде. Хоча вільного часу в нього обмаль, бо тренує ще й баскетбольну команду на базі Житомирського політеху. За взірців для себе має зірок світового баскетболу Майкла Джордана і Шакіла О’Ніла. Особливо ж Джордана, який завдяки своїй стійкості зумів відновитися після надзвичайно складної травми.
Юрій Горенков закликав молодь менше сидіти в соціальних мережах і більше займатися фізкультурою та спортом, адже саме там – справжні, сильні й непідробні емоції. Ще радить більше бувати на природі, як і він сам.
На питання юних журналістів відповів віце-президент футбольного клубу «Жерм» Вітольд Вітольдович Опанасюк. Розповів, що прославленому місцевому клубу вже сім років.
Його засновником, президентом і генеральним спонсором є директор приватного підприємства «Жерм» Руслан Миколайович Трояченко – колишній воротар у славетній футбольній команді Черняхівського комбінату хлібопродуктів. Вітольд Вітольдович теж починав у цій команді. Він нарешті розшифрував для загалу загадкову назву «Жерм» – у перекладі з латини – це початок росту рослини. Юні журналісти зрозуміли, що цей початок у черняхівських жермівців потужний: юні футболісти стали чемпіонами області, грали на «Арені Львів», перемагали в «Шкіряному м’ячі».
Юні футболісти зі своїми наставниками пройшли нелегкий шлях – від товариських зустрічей з відомими командами міст Вінниця, Рівне, Львів, Київ до участі в Першості України серед дитячо-юнацьких команд, в якій спортсмени змагалися з командами «Діназ» (Вишгород), «Чайка» (Черкаси), «Локомотив» (Київ), «Атлет» (Київ), «Арсенал» (Біла Церква), «Полісся» (Житомир).
Вітольд Вітольдович зазначив, що навантаження у футбольному клубі значні: тренування у старших – 4 дні, у молодших – 3 дні, плюс ігровий день. Але всі витримують: ніхто не залишає клуб, можливо, лише у зв’язку з переїздом до іншого міста.
На питання дівчат-журналісток про те, чи не планує «Жерм» найближчим часом створити черлідерську дівочу команду для підтримання настрою гравців, Вітольд Опанасюк відповів, що це залежатиме лише від бажань дівчат.
На питання юних журналістів відповіли тренери з кіокушинкай – карате, заняття з якого відбуваються в Черняхівській школі з цього навчального року, Руслан Сергійович Стукал та Василь Валерійович Сальвук. Пояснили, що кіокушинкай – карате відрізняється від просто карате, своєю контактністю. А це дуже серйозно. Проте під час тренувань і виступів вживаються всі потрібні заходи безпеки, так що здоров’ю спортсменів нічого не загрожує.
Руслан Стукал, який очолює Житомирську міську федерацію кіокушинкай – карате, каже що в 12 її секціях займається 350 чоловік – дорослих і юних шанувальників цього виду спорту. Серед них – два чемпіони Європи і два призери європейських чемпіонатів.
Побували на змаганнях у багатьох країнах: Грузії, Болгарії, Угорщині, Туреччині, Росії, Білорусі… Генеральний спонсор федерації – генеральний директор «Полісся Продукт» Олександр Ракович.
Крім житомирян, цим видом спорту займаються в Глибочиці та Вересах, і от віднедавна в Черняхові. Вибір тренерів упав на Черняхівську школу, оскільки в ній є все необхідне для занять і в них надзвичайно зацікавлена як адміністрація закладу, так і школярі та їхні батьки.
Василь Сальвук розповів, що в Черняхівській школі кіокушинкай – карате займаються 14 учнів, серед яких двоє дівчат. Але зазначив, що прийом у секцію не закінчується ніколи.
Спортсмен розповів, що у нього зелений пояс, а в Руслана Стукала – чорний і що вони, крім кіокушинкай – карате, захоплюються ще й футболом. Тренуються на базі Житомирського політеху.
Обоє займаються східними філософіями, оскільки кіокушинкай – карате також є їхньою частиною.
Початкуючі журналісти задали питання і кращим спортсменам своєї школи. Тож Влад Опанасюк розповів, що футбол у них – це сімейна традиція, а Вікторія Поліванчук поділилася секретом, що спорт не стане її майбутньою професією, зате залишиться хобі на все життя.
Свій чудовий спів подарувала усім присутнім Анастасія Іванюха.
Питання спортсменам задавали, записуючи їхні відповіді, такі юні журналісти: Вікторія Писаренко,Тетяна Корзун, Діана Капінус, Валерія Лапіна, Захар Дзюблик, Ілля Кирийчук, Євгеній Юхимчук, Дарина Малашевич, Маргарита Безпалюк, Діана Ковальчук, Анжела Процюк, Олександра Кравчук, Катерина Щуцька, Ангеліна Малиновська, Каріна Поліщук.