З 1 квітня забороняється ловити рибу
Відповідно до наказу начальника Управління державного агентства рибного господарства у Житомирській області (Житомирського рибоохоронного патруля) Гонтара О.І. від 01.03.2018 №9-у «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області у 2018 році»:1. Встановлено весняно-літню нерестову заборону на вилов водних біоресурсів на період нересту риби та відтворення інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області у такі строки:
– на річках та їх притоках: з 01 квітня до 20 травня;
– на водосховищах та ставках: з 01 квітня до 10 червня;
– у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів: з 01 квітня до 30 червня.
2. Заборонено всякий лов раків у водоймах, що підконтрольні Управлінню Державного агентства рибного господарства у Житомирській області з 01 квітня по 20 червня та з 15 липня по 05 вересня під час виношування ікри, личинок, першої та другої линьок.
3. Заборонено проведення змагань з рибальства та підводного полювання у період весняно-літньої нерестової заборони, у відповідності до п.1 цього наказу.
4. Заборонено в період весняно-літньої нерестової заборони, у відповідності до п.1 цього наказу, пересування будь-яких плавзасобів, що належать фізичним або юридичним особам, за винятком суден контролюючих та інших державних органів, що використовуються під час виконання ними службових обов’язків.
5. Заборонено в період весняно-літньої нерестової заборони, у відповідності до п.1 цього наказу, проведення гідромеханізованих, днопоглиблювальних та інших робіт, також добування будівельних матеріалів (піску, гравію тощо)
6. Дозволено в період весняно-літньої нерестової заборони любительське та спортивне рибальство з берега, в межах населених пунктів, що розташовані на берегах водойм, за межами місць нересту риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком або спінінгом.
7. Місцями нересту вважати мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, прибережну рослинність водних об’єктів.
http://silske.org/