Заарештований засновник батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт каже, що його «замовив» наш земляк нардеп Сергій Мельничук
Увечері в п’ятницю, 1 липня, Печерський районний суд Києва заарештував на два місяці колишнього начальника штабу батальйону “Айдар” Валентина Лихоліта з позивним “Батя”. Його підозрюють в організації банди та розбійних нападах. Лихоліта затрима на полігоні в Дніпропетровську.
“Батю” закрили на 2 місяці. У залі виникла бійка. Суддю облили водою. Вела засідання суддя Христина Гладун, яка зняла з розшуку Андрія Портнова і стосовно неї ГПУ розслідує кримінальне провадження.
Сам «Батя» зазначив, що підставою для його затримання стала заява колишніх сепаратистів. Ще Лихоліт стверджує, що не винен і його «замовив» нардеп Сергій Мельничук. Наш земляк у свою чергу прийшов сьогодні до Печерського суду, аби висловити свою точку зору. Відбулася бійка.
Тим часом біля будівлі Печерського райсуду Києва бійці добровольчих батальйонів планують встановити намети.
За логікою речей наші правоохороні органи в даній ситуації діють апріорі в першу на користь сепаратистів і Путіна. Доволі багато українських патріотів зараз знаходяться за гратами. Тих справжніх патріотів, які були героями війни, які захищали нашу державу. Не маю достовірною інформації щодо відношення до цього Мельничука, але повторю, що наразі правоохоронні органи займаються переслідуванням українських патріотів, а осіб які реально винні у тяжких злочинах відпускають.
Затриманий командир батальйону “Айдар” Валентин Лихоліт неодноразово виявляв особисту мужність у боях на Донбасі і доводив відданість Україні зі зброєю в руках. Я не знайомий із Лихолітом. Але я знаю, що “Батя” командував одним із тих підрозділів “Айдару”, який у липні-серпні 2014 року під Луганськом був одним із найбільш дисциплінованих і боєздатних. Про це мені розповідали офіцери 1-ої танкової бригади, з якими я тоді спілкувався. І таких надійних людей було дуже мало в той час на фронті, на жаль.
Злочини проти особистості в Україні повинні розглядати виключно суди присяжних. І коли заарештували в 2010-му нинішнього Генерального прокурора Юрія Луценка, він також вимагав суду присяжних, оскільки вважав свою справу політичною. І це була одна з основних ліній його захисту. У Валентина Лихоліта є всі підстави вимагати суду присяжних.
Довіряти нинішній судовій системі України немає ніяких підстав. Завдяки перевірці баз даних Національним антикорупційним бюро понад 300 суддів тільки за останній час не пройшли переатестацію. Багато суддів всупереч закону про люстрацію не звільнили, незважаючи на скоєні злочини часів Януковича.