Закрилася Школа журналістики в Черняхові: хто не встиг, той запізнився
Днями у Черняхові та Володарську-Волинському відбулося закриття Школи журналістики та урочисте вручення сертифікатів випускникам проекту, який відбувався за підтримки народного депутата України – Павла Дзюблика.
Під час випускного вечора засновник Школи Павло Дзюблик виступив із вітальним словом та побажав учасникам не полишати журналістську справу: «Нам приємно, що деякі з вас вже працевлаштовані. В Школі ми виявили і тележурналістів, й аналітиків, і просто лідерів громадської думки. Наступний проект не за горами. Усі, хто прагне розвивати себе у цьому плані, – тримайте контакт із нами. Ви талановиті, і у вас вийде працювати на благо суспільства, а згодом виходити на обласний рівень та ставати журналістами всеукраїнського масштабу».
Учні представили свої дипломні роботи на теми бюджетів району, дослідження політичної ситуації України, процесу декомунізації, брали інтерв’ю та знімали відеосюжети.
Упродовж двох місяців учасники прослухали майстер-класи про критерії та етичні засади журналістики, її жанри , принципи побудови матеріалу та ознайомились з основами ораторського мистецтва. Заняття проводились практикуючими журналістами з Житомира та Києва.
За період навчання майбутні журналісти виконали багато робіт, які були опубліковані на сайтах «Моя Черняхівщина» та «Моя Володарщина», в газетах «Прапор» та «Нове життя».
Школу журналістики відвідували школярі, випускники, журналісти та ті, хто просто бажав підняти свій освітній рівень, адже, як зазначив засновник проекту Павло Дзюблик, «Гарно говорити та писати – це привілей усіх успішних людей!»
Ідеолог проекту Школи журналістики Ірина Ярмоленко висловила подяку як ідейному натхненнику, так і тренерам. Ірина підкреслила: «Журналісти – це бджоли, які переносять інформаційний пил. Важливо, щоб це перенесення було правдивим, легкодоступним, цікавим». Нинішня зацікавленість молоді районів показала, що існує плацдарм для успішного освітлення ситуації на місцях, збільшення обізнаності в суспільстві. Ірина порадила всім випускникам Школи журналістики не втрачати в собі журналіста та застосовувати отримані знання на благо суспільства.
Випускники в свою чергу подякували організаторам за надану можливість навчання важливого фаху, обіцяли продовжувати писати статті на сайти та до газет. Деякі з випускників вступають до університету на факультет журналістики, а деякі вже працевлаштовані чи збираються продовжувати кар’єру у Житомирі.
Ірина Скоростецька, комунікаційний партнер «Dialog»