Завдяки сприянню Павла Дзюблика школярі з Народицького,Овруцького та Малинського районів відвідали столицю України

26 квітня по усій території України та далеко за її межами пом’янули страшний день в історії- катастрофу на Чорнобильській АЕС.
Цього дня до  Києва приїхали школярі з Народицького, Овруцького, Малинського районів Житомирської області, тобто тих територій, які найбільше постраждали внаслідок аварії.Талановиті, розумні, веселі-це все про цих дітей, для них і був покроково розпланований цей день Павлом Дзюбликом спільно з президентом міжнародного благодійного фонду “Діти Чорнобиля за виживання” Людмилою Закревською.
Навчально-виховна частина  заходу включала декілька складових і розпочалася з відкритого уроку на тему:
“Чорнобиль: школа життя”, що відбувся в актовій залі Комітетів Верховної Ради України.

Насамперед, присутні  вшанували пам’ять про загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання…

Згодом перед учнями та їхніми педагогами виступив учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, радник голови Державного агентства з управління зоною відчуження, генеральний директор Чорнобильської АЕС Сергій Костянтинович ПАРАШИН.
Він розповів присутнім у залі про Чорнобильську катастрофу, зону відчуження, Держагентство з управління зоною відчуження та завдання, які воно вирішує, новий конфайнмент та застосовувані при його спорудженні сучасні технології, взаємодію зони відчуження з прилеглими радіаційно забрудненими районами Житомирської області.

Виступив перед присутніми і начальник групи радіаційно-екологічного моніторингу державного підприємства «Екоцентр» Денис ВИШНЕВСЬКИЙ.
Він, в свою чергу, розповів про екологічну ситуацію у зоні відчуження і навколо ЧАЕС та пов’язані з цим процеси та інші цікаві факти.

До слова запросили учасника ліквідації наслідків аварії ЧАЕС, директора Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Ростислава Андрійовича ОМЕЛЯШКА. Його виступ стосувався діяльності Наукового центру, етнографічних експедицій у Чорнобильську зону, створення Чорнобильського Музею-архіву.

Після змістовного уроку для  чисельної групи була проведена екскурсія по сесійному будинку Верховної Ради України, адже діти виявили бажання побачити Парламент України з середини.

Кульмінацією заходу стала можливість відвідати виставку картин з художньо обробленої соломки «Древлянський дивосвіт», яка діяла в кулуарах 3-го поверху Верховної Ради України в рамках  заходу. Усіх відвідувачів вразила майстерність викладачів та вихованців Овруцької малої академії народних мистецтв та ремесел, які і підготували експозицію.
Сподіваємося, що учням сподобався весь комплекс заходів, організований для них, а також подарунки від Людмили Закревської, що чекали на кожного учня.
Павло Дзюблик висловлює слова подяки лекторам та усім учасникам дійства, зокрема Почесними грамотами міжфракційного депутатського об’єднання “За Житомирщину”, очільником якого він є у Парламенті, нагородив іноземних гостей, які працюють на благо чорнобильських дітей та в цей день також спеціально приїхали, щоб провести даний захід  в Україні. Серед них президент Асоціації християнських справ Дієго СУАРЕС МОРА, особливі слова подяки та такі ж грамоти отримали президент Міжнародного благодійного фонду “Діти Чорнобиля за виживання” Закревська Людмила Андріївна, засновник та очільник Овруцької академії народних мистецтв та ремесел Климович Микола Іванович.

                

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
23 27 p1000148 100_1617
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031