Село Троковичі – батьківщина талановитих людей
Чи знаємо ми добре свій край? Питання не просте. Час високих технологій, бурхливого попиту інформацій віддаляє молоде покоління від пізнання краси рідного отчого краю. Не кожна молода людина знає історію свого села, видатних людей минулого, а без пізнання й оцінки минулого немає майбутнього.
Ті, хто творить новітню історію рідного краю, черпають натхнення з духовної криниці минулого. Саме тому надзвичайно важливим завданням, яке постає перед краєзнавцями на сучасному етапі, є розвиток історичного, туристичного, церковно – історичного, освітянського краєзнавства тощо. Формування і розповсюдження інформаційних матеріалів про той чи інший об’єкт, населений пункт, особистість та багато іншого.
Хочу завести вас в одну з ретроспективних галерей нашої Малої Батьківщини на прикладі села Трокович.
Троковичі – село, де народжуються талановиті люди. Деякі вчені вказують на існування місцевостей, де здібних і талановитих людей народжується значно більше в порівнянні з іншими містами та селами. Схоже на те, що саме до таких належать і Троковичі, події поблизу яких описані навіть в «Історії Русів».
Це село є Малою Батьківщиною багатьох відомих людей, серед яких назву хоча б кількох: Герой Радянського Союзу Михайло Бакалов, член Національної Спілки Письменників України, поет і художник Михайло Сич, Герой Соціалістичної Праці Ніна Рубан, колишній редактор газети «Нове життя» і поет Володимир Горобей, диригент козацького оркестру «Житомиробленерго» «Енергія» Петро Горкуша…
Не пасе задніх і юнь: добре знають у Житомирі молодого талановитого журналіста Віктора Мельниченка. Сьогодні найактивнішим депутатом Черняхівської районної ради є молодий мешканець села, досить перспективний, небайдужий та енергійний громадський активіст, брат Віктора Мельниченка – Анатолій Мельниченко.
Що не кажи, а приємно, що Троковичі знаходяться в Черняхівському районі.