У Савлуках відкрили хату-музей народного побуту
Ідея створення належить місцевим мешканкам ,сестрам – близнятам Галині і Надії Романчук.
Час тут ніби зупинився. У сінях і степці — старезні жорна, волове ярмо, і ще багато предметів побуту, промислів та ремесел поліського краю, які мали вжиток майже в усіх сферах життєдіяльності в селі. А кімната з порога зустрічає гостей затишною атмосферою справжньої української хати: під вишитими рушниками висять старі ікони, вишиті й мальовані картини, ряд сорочок початку ХХ століття, на полу — ткані килими, стоять верстат, лави й ослони, бамбетель, а ще багато глиняних глечиків, посуду, попід стелею — вінки із різноманітних трав…
Є тут і уособлення господарів батьківської хати: солом’яні дід і баба, а також немовля — лялька у колисці… Усього начиння тут не злічити. Кожен експонат має не лише історію з появи виготовлення, але й цікавий шлях від власника до імпровізованого музею. Адже більше шести років, не маючи ні особливих знань, ні спеціальної освіти, на одному патріотизмі й музейному ентузіазмі сестри Романчук із синами ретельно реставрували хатину та стародавні предмети побуту.
На офіційне відкриття батьківської хати у Савлуках завітали поважні гості: відома українська співачка, народна артистка Української ССР Ніна Матвієнко із чоловіком — художником, скульптором, директором УЦНК «Музей Івана Гончара» Петром Гончарем. Супроводжували їх методист районного Будинку культури Микола Омельчак і методист ЦРБ імені В. Скуратівського Тамара Ковальчук.
Дорогих гостей господині зустріли із хлібом-сіллю: запашними гречаними млинцями й варениками у горщику на рушниках. Під українську народну пісню «Зеленеє жито, зелене» провели у хату, на стіл поставили свої найкращі страви.
Жителі Савлуків, гості із сусідніх сіл і навіть районів, разом із народною артисткою співали українських пісень, куштували частування, загалом, гарно провели час.
«Тут пахне, як у бабусиній хаті. Це дух нашого селянства, яке створило і зберегло велику частку національної свідомості».
Так відроджуються давні українські традиції, так відроджується село»-поділилась враженнями Ніна Матвієнко.
Надія і Галина Романчук запрошують у свій традиційний український куточок бажаючих доторкнутися до культури й звичаїв наших предків. Частіше приїздіть у Савлуки — тут, справді, затишно і тепло!
За матеріалами сайту http://news.dks.com.ua/