Черняхівщина відзначила День Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають в Україні 21 листопада на честь двох революцій: Помаранчевої (2004 року) та революції Гідності (2013 року). Саме цього дня в малій залі районного будинку культури відбувся тематичний громадсько-мистецький захід «Україна гідна свободи».
Він був організований і проведений працівниками будинку культури та учнями й учителями Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Пригадати доленосні події в історії незалежної України, вшанувати тих, хто захищав європейський вибір і свободу нашої держави, пом’янути Героїв Небесної Сотні, загиблих учасників АТО, усіх борців за волю України зібралися голова райдержадміністрації Павло Ігнатенко, голова районної ради Іван Бовсунівський, голова Черняхівської селищної ради Іван Бабицький, працівники апарату районної державної адміністрації, виконавчого апарату районної ради, структурних підрозділів виконавчої влади, працівники підприємств, установ, депутати, представники громадських організацій, школярі, громадськість.
Присутні переглянули документальні відеохроніки «Революція Гідності» та «Небесна Сотня».
Поділився своїми спогадами і я як активіст Майдану. Зокрема нагадав, що 21 листопада 2013 року журналіст Мустафа Наєм через соціальні мережі оголосив мобілізацією всіх свідомих українців у центр столиці. Вів мову про те, як розпочався Євромайдан, як згодом трансформувався в Революцію Гідності.
Нагадав, що революція творилася не лише в Києві, тож назвав імена земляків, які боролися за демократичні цінності: Павла Дзюблика – керівника районного штабу націоналного опору, членів штабу Наталію Ковшевну, Сергія Дзюблика, Віктора Коменданта, Миколу Бутрика, Володимира Троценка, Сергія Гречаного та інших; активних революціонерів – Юрія Хробуста, Руслана Свірчевського, Миколу Бобкова, Валентина Фещука, Володимира Клабановського, Лідію Степакову, Богдана Котенка, Олександра Букату, Володимира Лук’яненка, Галину Фещук та інших.
Наголосив на тому, які ризики й небезпеки переслідували учасників майдану, як збирали їжу, гроші одяг, координували та організовували поїздки, проводили пропаганду та розміщали на сайт «Моя Черняхівщина» чергові новини з Києва.
Своїми думками поділився з присутніми учасник антитерористичної операції на сході України Костянтин Мікушин, який наголосив, що революція продовжується вже на фронті і подякував школярам та всім присутнім за матеріальну допомогу воїнам АТО, подарувавши гостям емоційну бойову пісню про добровольців у власному виконанні.
Черняхівці слухали патріотичні вірші й пісні, які проникали до сердець і захоплювали їх.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та полеглих на війні з російським окупантом на сході України.
Працівники центральної районної бібліотеки підготували і провели репортаж-огляд періодичних видань «Ці жертви були немарні».
До пам’ятника Тарасові Шевченку кращі учні Черняхівської школи поклали квіти.