Подаруймо друге життя Новоборівському краєзнавчому музею
«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» – ці слова Максима Рильського, вимагають значно більшої уваги, ніж ми думаємо.Адже історія, традиції, культура та спадщина нашого народу заслуговують поваги, пізнання та відновлення в сучасності. Як рослина потребує води, так і безцінні історичні пам’ятки потребують реставрації. Потребує нового життя й дихання – Новоборівський краєзнавчий музей, котрий, сподіваємось, стане перлиною Новоборівської територіальної об’єднаної громади.
Власне нещодавно в цьому музеї відбулося установче засідання Ради музею. Очільник Новоборівського музею Олександр Голяченко представив членам ради своє бачення розвитку скарбниці історичних цінностей. Зокрема, Олександр Сергійович прагне створити п’ять основних експозицій:
- “Селянська хата – Ремесла та побут жителів українського Полісся”.
- “Українська світлиця”
- “Історія населених пунктів, підприємств, установ, організацій Новоборівської ОТГ”.
- “Археологія та геологія рідного краю”
- “Трагічні сторінки історії рідного краю”
За круглим столом запрошені затвердили персональний склад музейної ради, схвалили Концепцію розвитку музею та обговорили Програму розвитку музейної справи у Новоборівській ОТГ на 2017 рік. Зокрема, основними завданнями програми є: вирішення питання початку ремонту Новоборівського краєзнавчого музею; створення або ремонт музейних кімнат, краєзнавчих куточків у селах Кропивні, Небіжі, Фасовій, Ягодинці; поповнення, оновлення та осучаснення музейних експонатів; поліпшення матеріально-технічного стану музеїв; поліпшення екскурсійного обслуговування; проведення науково-краєзнавчої діяльності та науково-дослідницької роботи; гідне представлення та престиж Новоборівської громади.
У преамбулі програми також згадали про важливу роль краєзнавчих музеїв у збереженні пам’яток матеріальної і духовної спадщини. Великий вклад у розвиток музейної справи у нашому краї внесли патріоти-краєзнавці: А.В. Юхименко, С.Ф.Цимбалюк, М.С. Яремчук, Є.А. Щерблюк, Л.М. Тичина, В.О. Щербина, (селище Нова Борова), О.Й. Любименко, П.Н. Герасимов (село Кропивня), В.С. Андрійчук (село Небіж), К.М. Пархомчук (село Фасова) та інші.
Витрати для реалізації програми передбачаються з коштів місцевого бюджету, залучення коштів фізичних та юридичних осіб, а також фінансові надходження від спонсорів, інших джерел.
Охочі допомогти у добрій справі – долучайтеся!