Павло Дзюблик взяв участь у будапештському семінарі

Ось і завершився семінар на тему: “Парламентське співробітництво з питань сталого розвитку: Інвестування у проблему кліматичних змін та можливості співпраці у галузі водних ресурсів” у м.Будапешт (Угорщина).

Даний захід проведений для парламентарів з Центральної та Східної Європи і Центральної Азії, організований він спільно Національними Зборами Угорщини і Міжпарламентським Союзом.
Участь у семінарі взяли представники 22 країн світу. Мені приємно констатувати той факт, що Україну знають і, що б там хто не говорив, поважають у світовій спільноті.
Члени делегації  з України мали нагоду у доволі стислі терміни (23-24 лютого) плідно попрацювати у парламенті Угорщини.

Щодо семінару. Ще в вересні 2015 року держави – члени ООН прийняли комплекс цілей у сфері сталого розвитку, які в подальшому стануть основою для програм їхніх країн і політики в сфері сталого розвитку на найближчі 15 років. Комплекс складається з 17 цілей та 169 цільових показників. Успішність реалізації комплексу цілей дозволить якісно змінити світ і життя людей. Саме з того часу члени Міжпарламентського союзу зобов’язалися прийняти необхідні міри для реалізації цих ідей. За підтримки Міжпарламентського союзу парламентарі взяли на себе зобов’язання привести у відповідність національне законодавство, забезпечити підзвітність уряду, а також привести бюджети у відповідність до національних планів сталого розвитку.
У 2016 році семінар проводили у Румунії.

Головною проблемою нашого часу тут вважають зміни клімату, які мають стрімкий характер та безпосередньо впливають на стан справ з водними ресурсами, зокрема й забезпеченості питною водою, що з кожним роком фактично стає все відчутнішою проблемою для кожного з нас.
Дану тему обговорювали у контексті наступних питань:

І.Порядок денний у сфері сталого розвитку.
ІІ.Яким чином парламенти можуть внести свій вклад у реалізацію цілей сталого розвитку.
ІІІ.Загальні наслідки змін клімату.
ІV.Вода, як ключовий фактор сталого розвитку і сприяння ефективному управлінню водними ресурсами в регіоні: головні кроки для парламентів.
V.Сільське господарство і продовольча безпека.
VI.Дії, направлені на досягнення цілей: представлення прикладів світової практики, співпраця і роль молоді.

У підсумковому документі, який напрацювали за результатами детального вивчення усіх питань, закріпили ключові положення сталого розвитку та рекомендації щодо їх реалізації, яких мають дотримуватися парламентарі усіх країн – учасниць.

За словами Павла Дзюблика працювати нам потрібно ще багато, так як по кожній цілі маємо як здобутки, так і недопрацювання.
Народний депутат сподівається, що після повернення в Україну вдасться донести ключові цілі сталого розвитку до колег і незадоволення декого з них “екогічними днями” у Верховній Раді України буде виключеним, хоча й сумнівається чесно кажучи, бо тих, хто вже давно “літає в небі”, мало хвилюють наші “земні проблеми”.

       

 

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
16 17 23 25
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930