П’ять правил безпечної їзди автомобілем в дощ
Погіршення погодних умов негативним чином впливає на безпеку руху, підвищуючи ризик виникнення дорожньо-транспортних пригод. У зв’язку з цим нагадуємо водіям прості, але такі важливі правила безпечної їзди в дощ.
Перше і найважливіше правило в умовах поганої погоди і обмеженої видимості – дотримання безпечної швидкості режиму дистанції. В даному випадку у водія буде можливість відреагувати на зміну дорожньої ситуації при необхідності безпечно зупинитися перед несподіваною перешкодою, адже в екстреній ситуації автомобіль значно легше контролювати саме при русі на невеликій швидкості.
У перший час після початку дощу потрібно бути особливо уважним і обережним, не перевищувати швидкість, не робити різких маневрів і гальмувань.
Справа в тому, що на початку дощу бруд, що є на дорозі, розмокає і дорога стає надзвичайно слизькою.
Якщо дощ настільки сильний, що ви втрачаєте з поля зору транспорт, що їде попереду, необхідно відмовитися від продовження руху. В даному випадку рекомендується виїхати на узбіччя і зупинитися, обов’язково включивши при цьому аварійну світлову сигналізацію.
У дощ, особливо з настанням сутінок, водіям і пішоходам для підвищення безпеки рекомендується обов’язково виділити себе на дорозі. Водії повинні заздалегідь включити на своїх автомобілях габаритні вогні, ближнє світло фар або протитуманні фари, а пішоходи – по можливості використовувати світлий одяг та світлоповертальні елементи, що дозволить водіям здалеку їх побачити на дорозі і вжити відповідних заходів.
Навіть в гарну погоду світло фар зустрічного транспорту заважає водіям здалеку помітити людину на дорозі, а в дощ видимість для водіїв скорочується ще сильніше – на мокрій дорозі вночі відбивається світло фар і дорожніх ліхтарів. Пішоходам важливо враховувати дану особливість і несподівано не виходити на дорогу, починати перехід проїзної частини тільки переконавшись у тому, що всі машини зупинилися. Крім того, перехід дороги потрібно намагатися закінчити вчасно і не залишатися на розділювальній смузі.
Сектор превенції Черняхівського відділення поліції