Ремінь безпеки, як частина безпеки життя
В більшості дорожньо-транспортних пригод зазнають тілесних ушкоджень та гинуть пасажири з водіями, які ігнорують правило користування ременями безпеки, не замислюючись про наслідки, до яких може це призвести. Хоча подекуди чутно, що деякі не освічені громадяни говорять про те, що ремені безпеки не є обов’язковими. Однак це і свідчить про їх недосвідченість. В пункті 2.3.-Б правил дорожнього руху України, які були введені в дію 1 січня 2001 року Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року, та які досі ніхто не відміняв і не змінював, сказано: «Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний – на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголовники, ремені безпеки), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Дозволяється не пристібатися особі, яка навчає водінню, якщо за кермом учень, а в населених пунктах, крім того, водіям-інвалідам, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів і таксі».
Покарання за порушення даного пункту передбаченого ч. 5 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме накладення штрафу на суму від 51 до 85 гривень.
Шановні громадяни, учасники дорожнього руху, будьте уважними та цінуйте своє життя, адже правила дорожнього руху написані із життєвих прикладів та ситуацій і створені лише для їх учасників, забезпечення їхнього життя та здоров’я.
Сектор превенції Черняхівського відділення поліції