Народний депутат Павло Дзюблик вимагатиме, щоб забруднювач річок призупинив діяльність до побудови очисних споруд
Народний депутат,член Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Павло Дзюблик вживає активних заходів щодо припинення екологічної катастрофи, яка наразі відбувається із річками Хомора та Случ.
За його депутатським запитом у Державну екологічну інспекцію України оперативно створено робочу групу, яка постійно проводить моніторинг стану річок.
Крім того, народний депутат та Голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич спільно ініціювали впроведення спільної зустрічі із запрошенням усіх зацікавлених сторін. Цю ініціативу підтримано. Завтра, 9 червня, як повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, пройде міжобласне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із цієї болючої проблеми.
У неї мають взяти участь народний депутат, представники органів влади Житомирщини та Хмельниччини, Державної екологічної інспекції України. Запрошено також керівництво Понінківського картонно-паперового комбінату, який звинувачують у забрудненні річок.
«У нас в Україні ухвалили чимало законів про дерегуляцію підприємницької діяльності, але виявляється, що недобросовісні виробники користуються цим, не дотримуються екологічних норм, отруюють повітря воду, землю та відбуваються за це невеликими штрафами. Зараз відсутні дієві механізми впливу на таких забруднювачів, – сказав народний депутат України. – Через це наш комітет подав два законопроекти щодо введення нормальної практики, яка унеможливить такі ситуації, як із Хоморою та Случем. У комітеті з питань промислової політики і підприємництва вважають ці законопроекти формою тиску на виробників. Я ні у якій мірі не пропонують тиснути на підприємців, але таку безкарність та вседозволеність треба припинити».
Павло Дзюблик також наполягатиме на тому, щоб підприємство-забруднювач взяло участь у ліквідації заподіяної шкоди. А головне, щоб до тих пір, поки на комбінаті не побудовано ефективних очисних споруд, призупинили дозволи на спецводокористування та скид стічних вод.