На захист свого лісу: селяни бунтують проти тотальних вирубок в Бежеві
Жителі села Бежів, Житомирської області, навіть і не підозрювали, що з-під їхніх очей ночами лісівники вивозять деревину. Поки не влаштували засідку і не спіймали лісорубів «на гарячому».
«Чого ця машина в ліс приїхала? Де виписка на завантаження? Як ви можете робити виписку тільки після того, як він завантажився? », – обурюються активісти.
Працівники Черняхівського лісництва запевняють: як вирубку, так і завантаження деревини проводять законно. Більш того, мають на це відповідні дозволи.
«У нас виписка йде по факту: після завантаження все перемірювали, вважається кубатура, виписується накладна і ми веземо», – каже працівник Черняхівського лісництва Дмитро Левківський.
Незважаючи на всі аргументи лісничих, активісти називають вирубку незаконною, хоча б тому, що здійснюється вона вночі. Тому люди налаштовані рішуче.
«Хочемо наполягати на тому, щоб вони відшкодували збитки, почали відсіювати дерева. Будемо допомагати громаді як юридично, так і інформаційно », – каже громадський активіст Максим.
В результаті громадські активісти 1 липня відстояли свій ліс. Однак це не допоможе відновити насадження, – кажуть активісти. Замість вільхи, берези та осики на гектари колишнього лісу галявина з пнями, колодами і гілками. Місцевий житель скаржиться: під приводом суцільний різання лісівники знищують не старі півстолітні дерева, як кажуть, а молоді насадження.
«Ось це вони називають ліс, якому 60 років. Тут школяр розбереться, скільки років цьому лісі, якщо зрізати пеньки і порахувати кількість кілець. Йому від сили 20-25 років. А вони кажуть 60 років, головна різання і вирізують такий ліс », – розповідає житель села Бежів Віктор Ревчук.
Якщо вірити лісорубному квитку, то до кінця грудня 2017 року лісництво планує вивезти з Бежівській лісу 622 куба деревини. Місцевий житель Віктор обурюється: знищуючи ліс, останні нічого не роблять для того, щоб його відновлювати.
Разом з тим, кажуть місцеві жителі, ліс вивозять не просто вночі, потайки, а полями. Навіть не звертаючи увагу на те, що вони засіяні пшеницею. Створюючи збитки і місцевим аграріям.
«Працівники лісового господарства зробили нам тут доріжку. Ми порахували – збиток приблизно 13 тис. 600 грн. Ця доріжка десь 1 км і там далі 400 м. Збитки підприємство підраховує, юристи цим займаються і ці матеріали ми передамо на відшкодування збитків », – скаржиться заступник директора ТОВ« агростих »Віталій Троценко.
«Якщо нас не почують і будуть так далі поводитися з нашими лісами, ми будемо їхати і в обладміністрацію, і облраду. Будемо перекривати дорогу, але таким самовільним вирізанням лісів на своїй території ми не дамо займатися », – запевняє Віктор Ревчук.
Зрештою, як місцеві жителі, так і самі лісівники звернулися в правоохоронні органи. У ГУНП в Житомирській області інформацію підтверджують і запевняють: хто правий, а хто ні, буде зрозуміло після розслідування.
«Місцеві жителі обурювалися вирубкою, тому заблокували транспорт, яким повинна вивозитися деревина, яка вже була складена. В даний час перевірка за даним фактом ще триває. Сільською радою надані необхідні документи про приналежність вказаної ділянки лісу. Відповідно, про правомірність дій по її вирубці », – коментує ситуацію керівник відділу комунікації ГУНП в Житомирській області Алла Ващенко.
http://zhzh.info/