Батьки учнів з Малина скаржаться, що діти змушені платити повну вартість проїзду у громадському транспорті

Рівний доступ до освіти, якби банально це не звучало, справді розпочинається з ПІДВЕЗЕННЯ УЧНІВ ДО ШКОЛИ. Йдеться не тільки про сільських школярів, для яких діє програма «Шкільний автобус», а й міських.

Виявляється в різних містах України вирішення цього питання залежить від доброї волі місцевої влади й перевізників. Одні вважають за потрібне впроваджувати зниження вартості проїзду для учнів у міському транспорті всіх видів і типів власності на період навчального року, інші це питання повністю ігнорують.

Наприклад, проїзд у Києві для всіх учнів безкоштовний. Щонайменше 50-відсоткову знижку мають учні обласних центрів України або для школярів діють учнівські проїзні квитки вартістю 40-100 грн (залежно від виду транспорту, в т.ч. маршруток) з необмеженою кількістю поїздок.

У м. Малині  школярі від 7 років змушені сплачувати повну вартість проїзду – 5 грн. У місяць на одного учня необхідно витратити щонайменше 200 грн, а якщо дитина відвідує гуртки, що яких потрібно доїжджати – 300-400 грн. У Житомирській області Малин – єдине місто, де не передбачено для учнів жодних знижок на проїзд у транспорті (крім дітей, що належать до захищених всеукраїнським законодавством категорій).

Для порівняння розглянемо, як дбають про дітей в інших містах Житомирської області:

– у Бердичеві повна вартість проїзду в маршрутних таксі міста становить 5 грн. Учні сплачують 50 % – 2,50 грн.

– у Новоград-Волинському повна вартість проїзду в маршрутних таксі міста – 5 грн. Діє учнівський проїзний квитоквартістю 100 грн/міс., кількість поїздок – необмежена.

– у Коростишеві повна вартість проїзду в маршрутних таксі міста – 3 грн. Для усіх учнів – 2 грн.

– у Житомирі діє учнівський проїзний квиток на електротранспорт вартістю 35 грн/міс. або 100 грн/3 міс. Кількість поїздок по учнівському проїзному в електротранспорті міста – необмежена.

Малин – серед лідерів у Житомирській області й щодо вартості харчування (20 грн за сніданок + 10 грн за обід = 30 грн на день) і жодних знижок для учнів 1 – 4 класів (крім малозабезпечених і дітей-сиріт).

КАЛЬКУЛЯЦІЯ ВРАЖАЮЧА – ЛИШЕ ПРОЇЗД І ХАРЧУВАННЯ ОДНОГО УЧНЯ В МАЛИНІ ОБХОДИТЬСЯ СІМЕЙНОМУ БЮДЖЕТУ ВІД 600 ДО 1000 ГРН. НА ДВОХ ДІТЕЙ – 1200 – 2000 (!) ГРН.

З проханням розібратися з цим питанням малинчани звернулися до Житомирської обласної ради, зареєструвавши відповідну петицію. http://e-dem.in.ua/zhytomyr-or. За два тижні це звернення підтримали 90 осіб (на 05.10.2017 р). Як для невеликого міста – гарний показник. Голосування триває і до нього можуть долучитися всі небайдужі громадяни України.

На жаль, зареєструвати петицію до малинського керівництва можливості не має – сервіс петицій у Малині не активовано. А жодні звернення жителів Малина в інший спосіб щодо вирішення описаних питань рік у рік безуспішні. Лишається сподіватися, що цього разу малинчан почують й учні міста отримають адекватні умови підвезення їх до школи (пішки, задля економії, в школу й на гуртки цілий день не набігаєшся). Малинчани достойні того, щоб жити в комфортному місті, в якому дбають про кожну дитину.

Людмила Марченко, мама двох дітей Інформація щодо вартості проїзду і харчування для школярів зібрана з офіційних джерел за допомогою телефонного звернення до відповідних відділів міських рад на початку вересня 2017 р. РОЗ’ЯСНЕННЯ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ Відповідно до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту» забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, здійснюється за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів.

https://zhitomir-online.com/

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не голосував)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
10 31 35 100_1023
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930