Золоте Зерно Черняхівської гімназії

Саме так – «золотим зерном» ми називаємо дітей, які в результаті наполегливої і копіткої праці з вчителями, проростають зернами знань, досвіду, умінь і досягнень. Щороку пишаємось їх здобутками. Не став винятком і минулий навчальний рік.Починаючи з третього класу, районні предметні олімпіади стають стартовим майданчиком для демонстрації інтелектуального розвитку дитини. У районному етапі олімпіад у минулому навчальному році найвищі досягнення показали 69 гімназистів, з них учні початкових класів посіли 7 призових місць. Це найменші золоті зернятка, на яких покладаємо великі сподівання: Дарина Смиковська, Олександр Панічук, Ілля Захаров, Тарас Ковальчук, Дарина Вербовчук, Єлізавета Охмак.
Переможці районних олімпіад – Анастасія Прокопчук, Валентина Осадча, Олена Юрченко, Анастасія Душко, Юлія Хаустович, Наталія Чекмарьова, Іванна Журахівська, Світлана Гнатюк, Вікторія Погорельчук, Артем Поліщук, В’ячеслав Бабчук, Костянтин Опанасюк, Марія Заєць, Антон Андрєєв, Софія Деркач, Юлія Гуцалюк, Дмитро Бондарчук, Юлія Кушніренко, Марія Горкуша, Ірина Донецька, Роман Козлов стали учасниками 11 олімпіад та зайняли 12 призових місць на десяти олімпіадах. Найчисельнішими були команди гімназії на олімпіадах з історії – чотири учні,з хімії, географії, англійської мови, трудового навчання – по три учні. Найрезультативнішою є участь учнів гімназії в олімпіадах з математики і трудового навчання – по два призових місця, з решти предметів по одному. Найякіснішим результатом є І місця на олімпіадах з історії і географії та ІІ місця з англійської і правознавства.20 вчителів були зайняті підготовкою учнів до участі в олімпіадах, 12 з них підготували переможців і призерів. Найуспішнішою була участь учениці 10а класу Юрченко Олени, яка отримала 5 переможних і призових місць: І місце – історія, географія, ІІ місце – англійська мова, правознавство, ІІІ місце – російська мова. Крім того, переможцями та призерами олімпіад стали:
Анастасія Прокопчук, 8а, – з української мови, вчитель Л.О.Коротун; В’ячеслав Бабчук, 7б та Артем Поліщук, 9а – з математики, вчителі П.А.Бабчук, Т.А.Артемчук; Антон Андрєєв, 10а – з інформатики, вчитель Р.М.Супрунчук; Софія Деркач, 11б – з екології, вчитель Л.І. Ворончук; Роман Козлов, І. Донецька, 9а – з трудового навчання, вчителі Д.М. Іванюха, М.М. Артемчук.
Але це ще не всі досягнення на предметному олімпі. Олена Юрченко, як переможець обласної олімпіади з історії, взяла участь у Всеукраїнському етапі, результатом якої стала абсолютна перемога учениці та її вчителя Л.В. Мазур Окрім того, у травні 2017 року Олена стала стипендіатом голови Житомирської ОДА у номінації «За творчі досягнення», а 13 листопада 2017 року у м. Київ Олена отримала Диплом Лауреата Президентської стипендії. Потрібно зазначити, що ця здібна і трудолюбива учениця вже вдруге стає Президентським стипендіатом, завдяки своїм знанням і співпраці з Л.В.Мазур
Ці досягнення свідчать про системну, наполегливу, самовіддану працю, як вчителів так і учнів, про їх відповідальність, бажання та ґрунтовну підготовку, що і приносить вагомі результати.
Ось уже дванадцять років працює в гімназії наукове товариство «Едельвейс» – філія Житомирського територіального відділення МАН України, учні – члени якого мають змогу розвивати пошуковий та дослідницький спосіб мислення, формувати вміння та навики роботи з науковою літературою, приладами, методами обробки наукової інформації, тобто розпочинати свою науково-дослідницьку діяльність.
Перший досвід такої роботи отримують учні уже в початковій школі. Для них діє відділення «Юніор», в якому третьокласники та четвертокласники беруть участь у конкурсі проектів і в минулому році шість з них стали переможцями гімназійного конкурсу: Анастасія Фещук – 3А клас, вчитель Т.А.Сахненко, Маргарита Забродська, Даніїл Столяренко – 3Б, вчитель А.А.Зубрицька, Ліза Новицька, Нікіта Капінус – 3В клас, вчитель М.М.Пивовар, Ірина Поліщук – 4А, вчитель Г.В.Супруненко, Назар Черняк, Юлія Стеценко – 4Б, вчитель М.І.Малаховська, Вероніка Закревська – 4В, вчитель В.А. Хоменко Старші ж гімназисти – переможці І етапу направляються у Житомир в обласний центр науково – технічної творчості для участі у ІІ етапі конкурсу.
В минулому році на конкурс було представлено 10 робіт у 7 відділеннях та 11 секціях і результатом конкурсу стала перемога учениці 11А класу Аліни Кирилович та її керівника Н.А. Григорчук у секції «Літературна творчість».
Стали кандидатами в дійсні члени Житомирського територіального відділення МАН четверо учасників, а це Валентина Іваницька, вчитель О.І.Барашивець, Світлана Гнатюк, вчитель Л.О.Коротун, Катерина Буднік, вчитель Т.О.Феленюк, Аліна Кирилович, вчитель Н.А.Григорчук.
Окрім цього, маємо результати заочних конкурсів за програмою МАН, а саме: у конкурсі МАН – Дослідницький марафон, група учнів 7а класу отримала І місце на обласному рівні та ІІ місце на Всеукраїнському, вчитель Т.М.Фещук; у конкурсі МАН Юніор – Дослідник Олена Готка, 8в, отримала ІІ місце на Всеукраїнському рівні та Софія Деркач, 11б, – ІІ місце на Всеукраїнській конференції – конкурсі науково – дослідних робіт «Зоряний шлях», завдяки активній науково – дослідницькій роботі зі своїм керівником Л.І.Ворончук.
Розвиваємо в учнів вміння працювати в команді, готувати доповіді, презентації, а також рецензувати виступ іншої команди, опонувати доповідачу при підготовці команд до участі у інтелектуальних турнірах. У 2016 – 2017 н.р. команди гімназії взяли участь і стали переможцями і призерами 10 районних турнірів з географії, правознавства, історії, економіки, фізики, хімії, математики, біології, літературознавства, винахідництва, керівники І.В.Барицька, Л.Г.Онищук, Д.І.Троценко, П.А.Бабчук, Ю.В.Корюка, О.І.Барашивець, Т.М.Фещук, Бондарчук Т.О., Н.М. Паламарчук.
Команди гімназії стали учасниками шести обласних турнірів, і отримали два І місця у турнірах географів та істориків, два ІІ місця у турнірах фізиків і правознавців. Підготували команди – переможці вчителі І.В.Барицька, Л.Г.Онищук, П.А.Бабчук.
Вже не вперше довелось нашим командам географів та істориків брати участь у турнірах Всеукраїнського рівня і захищати честь не тільки гімназії, але й Житомирської області. Команда географів «G 5»стала учасником турніру і двоє наших учасників були відзначені Дипломами. У номінації «Кращий рецензент» – Олена Юрченко, у номінації «За толерантне ставлення до суперників» – Вікторія Погорельчук. Команда істориків «Валькірія» посіла ІІ місце серед 29 команд України, випередивши команду м. Житомира. Більш того, журі визначило кращого гравця турніру і ним стала наша Олена Юрченко, за що її було нагороджено премією імені Героя Небесної сотні Богдана Сольчака, який у свій час був також активним учасником турнірів і конкурсів.
Даємо можливість учням проявити свій талант у будь якому напрямку, в тому числі і у природничих, історичних, україномовних конкурсах, конкурсах науково – технічної творчості, декоративно – прикладного мистецтва та конкурсах художньо – естетичного спрямування. Лише на обласному рівні маємо 16 переможних і призових місць та у Всеукраїнському конкурсі, присвяченому 160 річниці з дня народження І.Франка – 2 призових місця.
На обласному рівні у конкурсі «Кришталеві нотки», номінація «Народний спів», вокальна група учнів 5-8 кл. «Калинонька» стала абсолютним переможцем, керівник Н.В.Федорчук; вокальна група учнів 2-4 класів «Весняночка» – І місце, керівник В.А. Субіна У краєзнавчій експедиції «Моя Батьківщина – Україна» – Юлія Хаустович, 9б – І місце, вчитель Н.Л.Нонік; у конкурсі Патріотичної пісні і танцю гурт учнів 5-7 класів «Соколи» – І місце, вчителі Н.В.Федорчук, В.А.Субіна; у конкурсі Читців сучасної поезії України – Катерина Буднік, 10б, – І місце, вчитель Т.О.Феленюк; у конкурсі «Чарівний пензлик» – Маргарита Забродська, 3б – І місце, вчитель А.А.Зубрицька
Призерами обласних конкурсів стали вокальна група учнів 4-8 класів «Калинонька» у конкурсі «Кришталеві нотки», номінація «Естрадний спів», вчитель Н.В.Федорчук; Анастасія Бабкіна, 8б та танцювальний ансамбль учнів 4-5 класів «Вікторія» у конкурсі Патріотичної пісні і танцю, вчителі Н.В.Федорчук, Г.В.Супруненко; Софія Пивовар, 7в, у конкурсі Читців сучасної поезії України; Аліна Кирилович, 11а, у конкурсі «Літературна майстерня», вчитель Н.А.Григорчук.
Маємо і почесні ІІІ місця у обласних конкурсах «Паперовий світ» – Марія Пантус, 6б, «Осінні фантазії» – Софія Деркач, 11б, у конкурсі екологічного спрямування «Майбутнє планети», який проводив Житомирський національний агроекологічний університет – учениці 6б класу Марія Пантус, Мирослава Коханчук, Єлизавета Ілюченко, вчитель Л.І.Ворончук; у конкурсі фотоаматорів «Моя Україно» – Назарій Черняк, 4б, вчитель М.І.Малаховська.
На Всеукраїнському рівні участь наших вчителів та учнів завдяки їх наполегливості і умінням увінчалася значними результатами: маємо І та ІІ місця у конкурсі до 160 річниці від дня народження І.Франка, які отримали учениці 10х класів Олена Юрченко та Катерина Буднік, вчителі Н.І. Іванчук та Т.О. Феленюк.
Крім того, 302 учні гімназії, за сприяння вчителів та батьків, взяли участь у Всеукраїнських заочних конкурсах, таких як: математичному «Кенгуру», фізичному «Левеня», історичному «Лелека»,природничому «Геліантус», україномовних «Патріот» та «Соняшник», світової літератури «Sunflower», англомовному «Puzzle». Дипломи різних ступенів Всеукраїнського, регіонального та районного рівнів отримали 58 учнів.
Як бачимо, можливостей продемонструвати дітям свої здібності, а вчителям свій педагогічний талант і творчість, безліч, на будь-який смак. І ми це робимо щороку, бо впевнені, що справжній педагог повинен працювати на майбутнє.
В особливо урочисті дні, як то День гімназії, нагороджуємо учнів – переможців обласних конкурсів, турнірів, олімпіад Відзнакою «Золоте зерно». Таких «золотих зерен» у минулому навчальному році виростили ми аж 74!
Вчителі – наставники переможців до Дня вчителя заслужено отримують Відзнаку «Наша гордість», бо прославляти гімназію своєю працею і досягненнями своїх вихованців гідно шани і поваги.
Зі святом привітав начальник відділу освіти, депутат обласної ради Г.Ф.Сташенко, який вручив сертифікат лауреата стипендії Президента України абсолютній переможниці четвертого етапу Всукраїнської олімпіади з історії Олені Юрченко та найвищу нагороду Житомирської області «Честь і слава Житомирщини» її вчительці Ларисі Василівні Мазур.
Григорій Федорович відзначив почесними грамотами та грошовими преміями велику когорту вчителів, які найкраще підготували учнів до ДПА та ЗНО та техпрацівників, які найбільше попрацювали по підготовці гімназії до нового навчального року, подарувавши гімназії чотири сучасних комп’ютери, принтер, швейну машинку та наочність в географічний кабінет.
Вже вкотре народний депутат України Павло Дзюблик нагороджує кращих гімназистів грошовою премією. Ось і знову, на День гімназії помічник – консультант народного депутата Наталія Ковшевна, за результати минулого року, нагородила преміями кращих учнів: Іллю Захарова, Софію Пивовар, Олену Юрченко.
У багатьох конкурсах, олімпіадах, турнірах відчуваємо значну підтримку і допомогу батьків наших учнів, за що їм щира вдячність.
Пишаємось своїми учнями і вчителями, радіємо їх успіхам і віримо у майбутнє.

Якобчук Г.І., заступник директора гімназії
з науково-методичної роботи

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середнє: 3,00 з 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Gallery
9 13 27 100_1617
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930