Черняхівці вшанували пам’ять героїчно загиблих вояків армії Української Народної Республіки

У суботу, 19 листопада, у селі Базар Народицького району відбулися заходи із вшанування пам’яті українських героїв – повстанців, які загинули там 1921 року.
Від Черняхівщи схилити голови перед подвигом мужніх лицарів до меморіалу приїхали козаки МГО «Козацтво Запорозьке» разом зі своїми ватажками – отаманом Новоград-Волинської паланки Олегом Шевцовим та отаманом Черняхівського куреня Миколою Бутриком.
На заході були присутні очількик «Свободи» Олег Тягнибок і народний депутат Олег Ляшко.
Історична довідка
Після окупації більшовиками Української Народної Республіки частини регулярної армії УНР інтернували до Польщі. Однак у 1921 році було ухвалено рішення рейдом вирушити в Україну з метою підтримки антирадянських виступів. Планувалося підняти всенародне повстання та дійти до Києва.
Проти Армії УНР під командуванням генерал-хорунжого Юрка Тютюнника більшовики стягнули свої кращі сили: їх було в сорок разів більше, ніж повстанців. Вдень і вночі, впродовж двох тижнів червона кіннота переслідувала напівроздягнутих, голодних, виснажених вояків УНР
Останній бій з більшовицькими військами Волинська група провела 17 листопада 1921 року під Малими Миньками. У ньому 1000 виснажених вояків-повстанців протистояли кількатисячному добре озброєному більшовицькому війську. Бійці боролися до останнього набою. Окремі вояки, щоб не потрапити до більшовицького полону, підривали себе останньою гранатою. Після того, як повстанці витратили всі набої, червоноармійці почали рубати безборонних козаків. Вбивали всіх: поранених, тих, хто здавався, людей, які ледве трималися на ногах. Тривало це доти, поки не приїхав Г.Котовський.
Українських вояків замкнули у церкві. Вночі червоноармійці продовжили грабунки. Над полоненими знущалися, не давали їсти.
Г. Котовський пропонував повстанцям перейти на службу до Червоної армії, але всі вояки відмовилися від цієї пропозиції.
18 листопада полонених, оточених кінним ескортом, перевели до Базара, де над ними відбувся суд. Протокол Надзвичайної комісії свідчить, що під Малими Миньками було вбито більше 400 бійців, у полон захоплено разом з пораненими 537 вояків, з яких до суду дожило лише 443. До найвищої міри покарання — розстрілу — засудили 360 повстанців. Осіб командного складу направили до Києва для додаткового допиту, більшість із них було страчено.
22 і 23 листопада повстанців невеликими групами підводили до ям, викопаних місцевими селянами з наказу більшовиків, і розстрілювали.
За даними, які наводить український історик Роман Коваль, серед вояків, що загинули під Базаром, були не лише українці, а й представники інших народів. Червоноармійці під Малими Миньками теж зазнали значних втрат.
З поразкою Другого Зимового походу збройна епопея регулярної української армії закінчилася.

 

Олег Ляшко тепер теж патріот.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (4 голосів, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження...

3 коментарі to “Черняхівці вшанували пам’ять героїчно загиблих вояків армії Української Народної Республіки”

  • Василь says:

    Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ заявляє, що сьогодні в Україні закуповується зброя для скоєння нападів на органи влади, про це глава держави сказав на розширеному засіданні уряду.

    В.ЯНУКОВИЧ упевнений, що все це організовують не ті люди, яким важче живеться. «Люди, яким найважче, мовчать, терплять і чекають», – сказав Президент.

  • Dniprovec says:

    Поки що мовчать, терплять і чекають…

  • Рябокобильченко says:

    Коля!Добре що ти до Ляшка ставав передом.

Залишити коментар

Gallery
23 28 100_1565 dsc_0867
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930